Župa Svetog Jurja u Trnju

Katolički kalendar za 2020. godinu

 

O svecima

Koliko ih ima, kako se časte, kako ih Ivan pronalazi i slično....

 

Siječanj

SRI 1NOVA GOD.; MARIJA BOGORODICA
ČET 2Bazilije Veliki; Grgur Nazijanski
PET 3Ime Isusovo, Mladenka
SUB 4Anđela; Borislav; Emanuel
NED 5 2. po Božiću Miljenko; Emilijana; Radoslav
PON 6BOGOJAV. TRI KRALJA
UTO 7Rajmund; Rajko; Lucijan
SRI 8Gospa od brze pomoći; Severin; Teofil
ČET 9Julijan; Miodrag; Julijana
PET 10Agaton; Dobroslav; Grgur X.
SUB 11Honorat; Higin; Neven
NED 12 Krštenje Gospodinovo Ernest; Tatiana
PON 13Hilarije; Veronika
UTO 14Feliks; Srećko; Rajko
SRI 15Pavao pustinjak; Mavro
ČET 16Marcel; Oton; Mislav
PET 17Antun Opat; Vojmil; Lavoslav
SUB 18Margareta; Izabela; Priska
NED 19 2. KROZ GOD. Mario; Kanut; Ljiljana
PON 20Fabijan i Sebastijan
UTO 21Agneza; Janja; Neža
SRI 22Vinko đakon i muč.; Vinka
ČET 23Emerencijana, Milka; Vjera
PET 24Sv. Franjo Saleškj; Bogoslav
SUB 25Obraćenje Sv. Pavla; Ananija; Henrik
NED 26 3. KROZ GOD. Timotej i Tit; Bogoljub; Tješimir
PON 27Angela Merici; Pribislav
UTO 28Toma Akvinski; Tomislav
SRI 29Valerije; Konstancije; Zdeslav
ČET 30Hijacinte; Martina; Gordana
PET 31Ivan Bosco; Marcela; Vanja

Veljača

SUB 1Briglta; Miroslav; Sever
NED 2 4. KROZ GOD. PRIKAZ. GOSP. SVIJEČNICA; Marijan
PON 3Sv. Slaž; Sv. Vlaho; Tripun
UTO 4Andrija Corsini; Veronika Jeruz.
SRI 5Agata; Dobrila; Modest
ČET 6Pavao Miki I dr.; Doroteja; Dora
PET 7BI. Pio IX. papa; Rikard; Držislav
SUB 8Jeronim Emil.; Jozefina Bak.
NED 9 5. KROZ GOD. Skolastika; Apotonija. Sunčana
PON 10STEPINĆEVO; Vjekoslav
UTO 11GOSPA LURDSKA; Dan bolesnih
SRI 12Eulalija; Melecije, Zvonimir
ČET 13Katarina Ricci, Božidara
PET 14Valentinovo; Valentin; Zdravko
SUB 15Klaudije K; Vltomlr; Onezim
NED 16 6. KROZ GOD. Julijana; Onezim; Miljenko
PON 177 utemeljitelja Reda Slugu BDM; Darko
UTO 18Šimun; Gizela; Bernardica
SRI 19Konrad; Rajko; Ratko; Blago
ČET 20Leon Čudotvor.; Eluterije; kv.
PET 21Petar Damjanskl; Damir
SUB 22Katedra sv. Petra; kv.
NED 23 7. KROZ GOD. Polikarp; Grozdan; kv.
PON 24Montan; Goran; Modest
UTO 25Viktorin; Hrvoje; Berislav
SRI 26Čista srijeda - pepelnica; Aleksandar; Sandra; Alka
ČET 27Donat Zadarski; Gabrijel
PET 28Roman; Teofil; Bogoljub; Vikica
SUB 29Osfald, Ida, Hilarije

Ožujak

NED 1 1. Korizmena ¨Čista¨ Albin; David; Jadranko; Zoran
PON 2Lucije; čedomil; Iskra; ines
UTO 3Kunigunda; Marin; Kamilo; Anzelmo
SRI 4Kazimir; Eugen; Natko
ČET 5Euzebije,Vedran; Lucijel. papa
PET 6Marcijan; Agneta; Zvjezdana
SUB 7Perpetua i Felicita; Eugen
NED 8 2. Korizmena ¨Pačista¨ Ivan od Boga; Ivša; Boško
PON 9Franciska Rimska; Franjka
UTO 10Emil, Makarije; Kajo, Simplicije
SRI 11Firmin; Tvrtko; Kandid
ČET 12Teofan; Bernard; Maksimilijan
PET 13Patricija; Sabina; Ratka
SUB 14Matilda; Milijana; Borka
NED 15 3. Korizmena ¨Bezimena¨ Longin; Veljko; Vjekoslava
PON 16Hilarije i Ticijan; Smiljan
UTO 17Sv. Patrik; Domagoj; Hrvatin
SRI 18Ćiril Jeruzalemski; Salvator
ČET 19JOSIP, zaručnik BDM
PET 20Nicet; Klaudija; Vladislav
SUB 21Serapion; Vesna; Vlasta
NED 22 4. Korizmena ¨Sredoposna¨ Lea Rimska; Oktavljan
PON 23Turibije; Oton; Rebeka
UTO 24Latin; Javorka; Katarina Švedska
SRI 25Blagovijest; Marijana, Marijan, Maja
ČET 26Montan i Maksima; Emanuel
PET 27Rupert; Lada; Peregrin
SUB 28Priska; Sonja; Polion
NED 29 5. Korizmena ¨Gluha¨ Jona; Bertold; Eustazije
PON 30Kvirin Bogoljub, Leonard
UTO 31Benjamin; Amos; Ljubomir; Natalija

Travanj

SRI 1Hugo; Teodora; Anastazije
ČET 2Franjo Paolskl; Dragoljub;
PET 3Siksto; Krest; Svevlad
SUB 4Izidor Seviljski; Žiga; Strahimir
NED 5 CVJETNICA Vinko Ferrerskl; Berislav
PON 6Vilim; Celzo; Rajko
UTO 7Ivan de la Salle, Herman
SRI 8Dionlzije; Diogen; Klement
ČET 9Veliki četvrtak; Marija Kleofina; Demetrije
PET 10Veliki petak; Ezekijel; Apolonije; Sunčica
SUB 11Velika subota; Stanislav; Stana; Radmila
NED 12 USKRS Julije; Viktor; Saba; Davorka; Bazilije
PON 13Uskrsni ponedjeljak; Martin I. papa; Ida; Justin
UTO 14Valerijan; liburcije; Maksim, Zdravko
SRI 15Krescencije; Bosiljka; Rastislav
ČET 16Josip Benedikf L; Bemardica
PET 17Rudolf, Robert; šimun; Anicet
SUB 18Euzebije; Anastazije
NED 19 2. Uskrsna Konrad; Ema; Rastislav; Marta
PON 20Marcijan, Teotim, Vilim
UTO 21Anzelmo; Goran
SRI 22Soter i Kajo; Teodor
ČET 23Juraj; Đuro; Đurđica; Adalbert
PET 24Fidel Sigmaringen; Vjera
SUB 25Marko ev.; Maroje; Markica
NED 26 3. Uskrsna Kleto i Marcelin; Višnja
PON 27Ozana K., Euzebije
UTO 28Petar Chanel; Euzebije
SRI 29Katarina Sienska; Katica
ČET 30Pio V. papa; Josip Cottolengo

 

Svibanj

PET 1Josip radnik; Jeremija
SUB 2Atanazije; Antonin; Boleslav
NED 3 4. Uskrsna Filip i Jakov ap.; Mladen
PON 4Florijan;Cvjetko;Cvijeta
UTO 5Peregrin, Makstm; Andelko
SRI 6Irenej Srijemski; Dominik S
ČET 7Dujam, Duje; Flavije; Gizela
PET 8Marija Posrednica; Bratoljub
SUB 9Pahomije; Mirna
NED 10 5. Uskrsna Ivan Merz; Gospa Trsatska
PON 11Franjo; Mamerto
UTO 12SV. LEOPOLD MANDIĆ; Pankracile; Svevlad
SRI 13GOSPA FATIMSKA; Servancije
ČET 14Matija apostol; Matko, Mate
PET 15Izidor; Sofija; Sonja
SUB 16Ivan Nepomuk; Andrija B.
NED 17 6. Uskrsna Paškal; Paško; Gizela
PON 18Ivan I. papa; Venancije
UTO 19Celestin; Rajko, Ivan, Teofil
SRI 20Bernardin Sijenski
ČET 21Kristofor Magallanes i dr.
PET 22Rita; Jagoda; Renata; kv.
SUB 23Deziderije; Željko; Željana
NED 24 7. Uskrsna Marija Pomoćnica; Vinko; kv.
PON 25Marija Majka Crkve; Beda časni; Grgur VIL
UTO 26Filip Nen; Zdenko
SRI 27Augustin Kenterberijski
ČET 28German; Villm; Velimir
PET 29UZAŠAŠtE GOSP.-SPASOVO; Maksim; Ervin
SUB 30Ivana Arška; Ferdinand; Srečko
NED 31 Pedesetnica - Duhovi Pohod BDM; M.B. Kam. Vrata; Krunoslava; Vladimir

Lipanj

PON 1Justin; Mladen; Teofil; Slobodan
UTO 2Marcelin i Petar; Eugen
SRI 3Karto Lwanga i drugovi; Olivija
ČET 4Kvirln Sisački; Predrag
PET 5Bonifaclje; Dorotej; Valerija
SUB 6Norbert; Artemiie; Berto; Paulina
NED 7 Presveta Trojstva Koloman, Robert, Radoslav
PON 8Medardo, žarko; Vilim
UTO 9Efrem; Ranko
SRI 10Bogumil; Dijana; Greta
ČET 11Tijelovo; Barnaba, ap.; Borna
PET 12Ivan Fakundo; Bosiljko
SUB 13Antun Padovanski, Ante, Antonija
NED 14 11. KROZ GOD. Rufin; Elizej; Dinga
PON 15Sv. Vid; Modest
UTO 16Franjo Regis, Gvido
SRI 17Diogen; Inocent; Adolf
ČET 18Marcelijan; Ozana; Ljubomir
PET 19Romuald; Rajka; Bogdan
SUB 20Naum Ohridski; Silverije
NED 21 12. KROZ GOD. Alojzije Gonzaga; Vjekoslav
PON 22Ivan Fisher; Toma M.
UTO 23Josip Caf.; Sidonija; Zdenka
SRI 24ROĐ. IVANA KRSTITELJA
ČET 25Adalbert; Vilim; Doroteja
PET 26Ivan i Pavao; Vigilije; Zoran
SUB 27Ćirii Aleksa
NED 28 13. KROZ GOD. Irenej, Mirko
PON 29SV PETAR i PAVAO; Krešo
UTO 30Rimski prvomučenici; Kajo; Emilijana

 

Srpanj

SRI 1Aron; Šimun; Zvjezdana
ČET 2Oton; Martinijan; Višnja
PET 3Toma, apostol; Tomislav
SUB 4Elizabeta Portugalska; Elza
NED 5 14. KROZ GOD. ĆIRIL I METOD; Antun M. Z.
PON 6Marija Goretti;Bogomila
UTO 7Klaudije; Vilibald, Vilko
SRI 8Akviia i Priscila: Hadrijan
ČET 9Bl. Marija Petković; Leticija; Nikola Pik, i dr.
PET 10Amalija; Ljubica; Rufina
SUB 11Benedikt op.; Benko; Olga
NED 12 15. KROZ GOD. Mohor, Ivan Gualberti; Mislav
PON 13MAJKA BOŽJA BISTRIČKA
UTO 14Kamilo de Lellis, Angelina, Gašpar
SRI 15Presveti Otkupitelj; Dobriša
ČET 16Gospa Karmel.; Karmela
PET 17Aleksije; Branko; Marcelina
SUB 18Friderik; Simforoza; Ljuba
NED 19 16. KROZ GOD. Aurelija;Zora;Zlatka;Makrina
PON 20Ilija prorok; Margareta; llijana
UTO 21Lovro Brindiški, Danijel pr., Dane, Danica
SRI 22Marija Magdalena; Manda
ČET 23Brigita; Apolinar; Valerijan
PET 24Kristina; Mirjana; Kunigunda
SUB 25Jakov, apostol; Kristofor
NED 26 17. KROZ GOD. Joakm i Ana roditelji BDM
PON 27Klement Ohridski, Klemo
UTO 28Prohor, Nikanor, Viktor I., Nazarije
SRI 29Marta; Flora; Blaženka
ČET 30Petar Krizolog; Rufln; Anđa
PET 31Ignacije Lojolski; Vatroslav

 

Kolovoz

SUB 1Alfons Liguori; Vjera; Nada
NED 2 18. KROZ GOD. Gospa od Anđela; Euzebije V.
PON 3Bl. Auguslin Kažotić, Lidija
UTO 4Ivan Marija Vianney, Justin
SRI 5Gospa Snježna; Nives; Snježana
ČET 6PREOBRAŽENJE GOSP.
PET 7Siksto papa; Kajetan; Donat
SUB 8Dominik; Nedjeljko; Dinko
NED 9 19. KROZ GOD. Sv. Edita Stein; Roman; Firrnin, Tvrk
PON 10Lovro dakon; Lovorka
UTO 11Sv. Klara Asiška; Jasna; Suzana
SRI 12Anicet; Hilarija; Veselka
ČET 13Poncijan i Hipolit; Filomena
PET 14Maksimilijan Kolbe
SUB 15VELIKA GOSPA
NED 16 20. KROZ GOD. Stjepan Ugarski; Rok
PON 17Hijacint; Liberat; Miron
UTO 18Sv. Jelena Križarica
SRI 19Ivan Eudes; Ljudevit; Tekla
ČET 20Bernard iz Clarvauxa; Samuel
PET 21Pio X. papa; Hermogen
SUB 22BDM Kraljica; Vladislava
NED 23 21. KROZ GOD. Ruža Limska; Filip Benicije
PON 24Sv. Bartol apostol; Bariša
UTO 25Ljudevit kralj; Patricije
SRI 26Rufin; Zefirin
ČET 27Monika; Honorat; Časlav
PET 28Augustin; Tin; Gustav
SUB 29Glavosijek Ivana Krstitelja
NED 30 22. KROZ GOD. Feliks i Adaukt; Gaudencija
PON 31Rajmund, Rajko; Optat

Rujan

UTO 1Jošua, Siksto, Terencije, Verena, Viktor
SRI 2Kalista; Severina; Divna; Veljka
ČET 3Grgur Veliki; Grga; Gordana
PET 4Ruža Viterbska; Marcel; Dunja
SUB 5Majka Terezija; Lovro Jus.
NED 6 23. KROZ GOD. Zakarija; Eleuterij; Boris; Davor
PON 7Sv. Marko Križevčanin; Regina
UTO 8RODENJE MARIJINO MALA GOSPA
SRI 9Petar Klaver; Strahimir
ČET 10Nikola Tolentinski; Pulherija
PET 11Proto i Hijacint; Helga
SUB 12Ime Marijino; Dubravko
NED 13 24. KROZ GOD. Ivan Zlatousti; Zlatko; Ljubo
PON 14Uzvišenje sv. Križa
UTO 15BDM žalosna, Dolores
SRI 16Kornelije i Ciprijan; Eufemija
ČET 17Rane sv. Franje; Robert B.
PET 18Josip Kupertinski; Sonja; kv.
SUB 19Januarije;Teodor; Željko
NED 20 25. KROZ GOD. Andrija Kim; Svjetlana; kv.
PON 21Sv. Matej ap, i ev.; Matko
UTO 22Toma Vilan.; Bl. Ivan Mendez
SRI 23Otac Pio; Lino; Tekla; Sofija
ČET 24Gospa od Otkupljenja.; Rupert
PET 25Aurelija; Zlata; Rikarda
SUB 26Sv. Kuzma i Damjan; Damir
NED 27 26. KROZ GOD. Vinko Paulski; Vicencija
PON 28Vienceslav; Veteslav
UTO 29Sv. Mihael, Gabriel i Rafael arkandeli
SRI 30Sv. Jeronim; Honorij; Jerko

 

Listopad

ČET 1Terezija od Djeteta Isusa; Remigije
PET 2Anđeli čuvari; Anđelko
SUB 3Kandid; Gerhard; Svjetlana
NED 4 27. KROZ GOD. Franjo Asiški; Franka; Kajo
PON 5Sv. Faustina K.; Flavijan
UTO 6Bruno; Fides; Verica
SRI 7BDM od Krunice (Ružarija)
ČET 8Demetrije i dr.; Hugo; Šimun
PET 9Dionizije Aerop.;lvan Leonard
SUB 10Franjo Borgia; Daniel i dr.
NED 11 28. KROZ GOD. Ivan XXIII. papa; Prob
PON 12Serafin, Maksimilijan
UTO 13Eduard, Edo; Hugolin
SRI 14Kalist papa; Ljeposlav; Divna
ČET 15Terezija Avilska; Rezika; Valter
PET 16Hedviga; Marija Margareta A.
SUB 17Ignacije Antiohijski; Vatroslav
NED 18 29. KROZ GOD. Sv. Luka, evanđelist; Lukša
PON 19Pavao od Križa; lvan Breb
UTO 20Vendelin; Irena; Miroslava
SRI 21Uršula; Zvjezdan; Hilarija
ČET 22BI. Ivan Pavao II. papa
PET 23Ivan Kapistran; Ivanko
SUB 24Antun M. Claret; Jaroslav
NED 25 30. KROZ GOD. Krizant i Darija; Katarina K.
PON 26Demetrije; Dmitar; Zvanimir
UTO 27Sabina, Kontardo; Gordana
SRI 28Šimun i Juda Tadej, apostoli
ČET 29Mihovil Rua; Narcis; Darko
PET 30Marcijan; Marsela; German
SUB 31Alfons Rodriguez; Volfgang

 

Studeni

NED 1 SVI SVETI; Svetislav, Sveto
PON 2Dušni dan; Duško; Duška
UTO 3Martin Porres; Hubert
SRI 4Sv. Karlo Boromejski; Dragutin
ČET 5Srijemski mučenici; Mirko
PET 6Leonard; Vedran; Sever
SUB 7Engelbert; Anđelko
NED 8 32. KROZ GOD. Gracija Kotorski; Milostislav
PON 9Posveta lat. bazilike; Ivan L.
UTO 10Leon Veliki, Lavoslav, Lav
SRI 11Martin Tourski; Davorin
ČET 12Jozafat; Milenko
PET 13Stanislav Kostka; Stanko
SUB 14Nikola Tavelić; Ivan Trogirski
NED 15 33. KROZ GOD. Albert Veliki: Berto; Leopold
PON 16Margareta; Gertruda
UTO 17Elizabeta Ugarska; lgor
SRI 18Posv. bazilika sv. Petra i Pavla
ČET 19Krispin; Elizabeta; Salomeja
PET 20Feliks Valois; Srećko; Edmund
SUB 21Prikaz. BDM; Gospa od Zdrav.
NED 22 Krist Kralj Cecilija; Dobrila; Slavujka
PON 23KRIST KRALJ; Klement; Milivaj, Blagoje
UTO 24Krizogon; Krševan
SRI 25Katarina Aleksandrijska
ČET 26Konrad; Leonard; Dubravko
PET 27Virgilije; Oda; Gustav
SUB 28Jakov Markijski; Držislav
NED 29 1. Ned. Došašća Satumin; Iluminata, Viasta; Svjetlana
PON 30Sv. Andrija apostol

Prosinac

UTO 1Eligije; Natalija; Božena
SRI 2Bibijana; Živka; Blanka
ČET 3Franjo Ksaverski; Klaudije
PET 4Ivan Damaščanski; Barbara
SUB 5Saba; Krispina; Dalmatin
NED 6 2. Ned. Došašća Nikola biskup; Nikša
PON 7Ambrozile; Agaton
UTO 8BEZGREŠNO ZAČEĆE BDM; Marija
SRI 9Abel; Valerija; Zdravka
ČET 10Gospa Loretska; Julija
PET 11Damaz; Damir; Sabin; kv.
SUB 12Gospa Guadalupska
NED 13 3. Ned. Došašća Sv. Lucija; Jasna; Svjetlana; kv.
PON 14Ivan od Križa; Špiro
UTO 15Irenej, Kristina; Darija
SRI 16Adela; Albina; Zorka
ČET 17Lazar; Izak; Jolanda
PET 18Rufo; Gracijan; Bosiljko
SUB 19Urban; Tea, Vladimir
NED 20 4. Ned. Došašća Amon; Eugen i Makarije
PON 21Petar Kanizije; Snježana
UTO 22Honorat; časlav; Zenon
SRI 23Ivan Kentijski; Viktorija; Vilka
ČET 24Badnjak; Adam i Eva (post)
PET 25ROĐENJE GOSP. BOŽIĆ
SUB 26Stjepan Prvomučenik
NED 27 Sv. Obitelj Ivan, ap. i evanđ.; Janko
PON 28Nevina dječica; Mladen
UTO 29Toma Becket; David; Davor
SRI 30Sabin; Liberije; Trpimir
ČET 31Silvestar papa; Silvije, Zahvala