Župa Svetog Jurja u Trnju

Katolički kalendar za 2009. godinu

 

S  I  J  E  Č  A  N  J
 
Č    1. NOVA GODINA, BD Marija Bogorodica
P    2. Bazilije Veliki, Grgur Nazijanski
S    3. Ime Isusovo, Genoveva, Cvijeta
N    4. 2. NEDJELJA PO BOŽIĆU, Anđela Folinjska, Borislava
P    5. Miljenko,Telesfor, Gaudencije, Emilijana
U    6. BOGOJAVLJANJE - Sveta Tri Kralja
S    7. Rajmund Pen, Zoran, Rajko
Č    8. Severin, Teofil, Bogoljub
P    9. Julijan, Živko, Miodrag
S  10. Agaton, Dobroslav, Grgur X
N  11. KRŠTENJE ISUSOVO, Neven
P  12. Ernest, Tatjana, Benedikt
U  13. Hilarije, Veronika, Radovan
S  14. Feliks, Srećko
Č  15. Pavao pust, Anastazija, Stošija
P  16. Marcel, Oton, Mislav
S  17. Antun opat, Vojmil, Lavoslav
N  18. 2. NEDJELJA U GODINI, Priska, Liberata
P  19. Mario, Kanut, Ljiljana, Marta
U  20. Fabijan i Sebastijan
S  21. Agneza, Janja
Č  22. Vinko, Anastazije, Irena
P  23. Emerencijana, Ema, Vjera
S  24. Franjo Saleški, Bogoslav
N  25. 3. NEDJELJA U GODINI, Obraćenje sv. Pavla apostola
P  26. Timotej i Tit, Bogoljub, Tješimir
U  27. Angela Merici, Vitalijan, Pribislav
S  28. Toma Akvinski
Č  29. Valerije, Konstancije, Zdeslav
P  30. Martina, Gordana, Hijacinta
S  31. Ivan Bosco, Julije
 
V  E  L  J  A  Č  A
 
N    1. 4. NEDJELJA U GODINI, Brigita, Miroslav, Sever
P    2. SVIJEĆNICA; PRIKAZANJE GOSPOD.
U    3. Sv. Blaž, Sv. Vlaho, Tripun
S    4. Andrija Corsini
Č    5. Agata, Dobrila, Jagoda, Silvan
P    6. Pavao Miki i drugi mučenici, Doroteja
S    7. Bl. Pio IX. Papa, Rikard, Držislav
N    8. 5. NEDJELJA U GODINI, Jeronim Emilijani, Jerko, Mladen
P    9. Apolonija, Sunčana, Zora
U  10. Bl. Alojzije Stepinac 
S  11. Gospa Lurdska, Dan bolesnih, Mirjana
Č  12. Eulalija, Damjan, Zvonimir
P  13. Katarina Ricci, Božidarka, Kastor
S  14. Sv. Valentin, Zdravko, Aufrazija
N  15. 6. NEDJELJA U GODINI, Klaudije, Vitomir, Agapa
P  16. Julijana, Onezim, Miljenko
U  17. 7 utemeljitelja Reda slugu BDM
S  18. Šimun, Gizela
Č  19. Konrad, Ratko, Blago
P  20. Eleuterije, Leon, Lav, Lea
S  21. Petar Damiani
N  22. 7. NEDJELJA U GODINI, Katedra sv. Petra, Tvrtko
P  23. Polikarp, Grozdan
U  24. Montan, Goran, Modest
S  25. PEPELNICA, Čista srijeda (post i nemrs), Hrvoje
Č  26. Aleksandar, Sandra, Branimir
P  27. Donat Zadarski, Gabriel od Žalosne Gospe
S  28. Roman, Teofil, Bogoljub
 
O  Ž  U  J  A  K
 
N    1. 1. KORIZMENA NEDJELJA – ČISTA, Albin
P    2. Lucije, Čedomil, Iskra
U    3. Kunigunda, Marin, Kamilo
S    4. Kažimir, Eugen, Natko                KVATRE
Č    5. Euzebije, Vedran, Lucije I. papa
P    6. Marcujan, Viktor, Zvjezdana      KVATRE
S    7. Perpetua i Felicita                       KVATRE
N    8. 2. KORIZMENA NEDJELJA – PAČISTA, Ivan od Boga 
P    9. Franciska Rimska, Franjka
U  10. Emil, Makarije, Krunoslav
S  11. Firmin, Tvrtko
Č  12. Teofil, Bernard, Maksimilijan
P  13. Rozalija, Modesta, Kristina
S  14. Matilda, Milijana, Borka
N  15. 3. KORIZMENA NEDJELJA – BEZIMENA, Vjekoslav
P  16. Agapit, Smiljan, Hrvoje
U  17. Patrik, Domagoj, Hrvatin
S  18. Ćiril Jeruzalemski, Cvitan, Eduard
Č  19. Sv. Josip, zaručnik BDM, Josipa, Joso
P  20. Nicenta, Dionizije, Vladislav
S  21. Serapion, Vesna
N  22. 4. KORIZMENA NEDJELJA – SREDOPOSNA, Jaroslav
P  23. Oton, Pelagije, Turibije, Dražen
U  24. Latin, Javorka, Simon
S  25. Blagovijest, Maja, Marijana
Č  26. Montan i Maksima, Emanuel, Goran
P  27. Lidija, Rupert, Lada
S  28. Priska, Sonja, Polion
N  29. 5. KORIZMENA NEDJELJA – GLUHA, Eustazije 
P  30. Kvirin, Viktor, Vlatko
U  31. Benjamin, Amos, Ljubomir
 
T  R  A  V  A  N  J
 
S    1. Hugo, Božica, Teodora
Č    2. Franjo Paulski, Dragoljub
P    3. Rikard, Cvjeta, Radojko
S    4. Izidor biskup, Žiga, Strahimir, Dora
N    5. CVJETNICA, Vinko Fererrski, Berislav
P    6. Vilim, Rajko
U    7. Ivan de la Salle, Herman
S    8. Dionizije, Alemka, Valter
Č    9. VELIKI ČETVRTAK , Marija Kleofina
P  10. VELIKI PETAK,  (post i nemrs), Sunčica
S  11. VELIKA SUBOTA Stanislav, Stana, Radmila
N  12. USKRS – VAZAM , Julije, Viktor, Davorka
P  13. USKRSNI PONEDJELJKAK, Martin I. papa; Ida
U  14. Valerijan, Tiburcije
S  15. Anastazija, Bosiljka, Krescencije
Č  16. Josip Benedikt Labre, Bernardica
P  17. Rudolf, Robert, Anicet
S  18. Apolonije, Eleuterije, Amadej
N  19. 2. USKRSNA NEDJELJA, Konrad, Ema, Radislav
P  20. Marcijan, Teotim
U  21. Anzelmo, Goran
S  22. Soter i Kajo, Teodor
Č  23. Sv. Juraj, Đuro, Đurdica, Adalbert
P  24. Fidelis, Vjera, Vjeran
S  25. Sv. Marko ev., Maroje
N  26. 3. USKRSNA NEDJELJA, Kleto i Marcelin
P  27. Ozana Kotorska, Jakov Zadranin
U  28. Petar Chanel, Euzebije, Polion
S  29. Katarina Sijenska, Kata, Hugo
Č  30. Pio V. papa; Josip Cottolengo
 
S  V  I  B  A  N  J
 
P    1. Josip radnik,  - MEĐUNARODNI PRAZNIK RADA
S    2. Atanazije, Eugen, Boris
N    3. 4. USKRSNA NEDJELJA Sv. Filip i Jakov ap., Mladen
P    4. Florijan; Cvjetko, Cvijeta, Iskra
U    5. Peregrin, Maksim, Andelko
S    6. Dominik Savio, Dinko
Č    7. Sveti Dujam, Duje, Duška             (Split)
P    8. Marija Posrednica, Bratoljub, Celestin
S    9. Pahomije, Beato, Mirna
N  10. 5. USKRSNA NEDJELJA Bl. I. Merz, Gospa Trsatska, Antonin, 
P  11. Franjo Hyeronimo, Mamerto
U  12. Sv. LEOPOLD MANDIĆ, Pankracije, Svevlad
S  13. Gospa Fatimska, Servacije, Ema
Č  14. Sv. Matija ap., Matko, Matiša
P  15. Izidor seljak, Sofija, Mudroslava
S  16. Ivan Nepom., Nenad, Ubald
N  17. 6. USKRSNA NEDJELJA Paskal, Paško
P  18. Ivan I. papa, Venancije
U  19. Celestin, Rajko, Teofil
S  20. Bernardin Sijenski
Č  21. SPASOVO, UZAŠAŠĆE GOSPODNJE, Andrija Bobola, Dubravka
P  22. Helena, Jagoda, Emil, Renata
S  23. Deziderije, Željko, Vilim
N  24. 7. USKRSNA NEDJELJA Marija Pomoćnica, Vinko, Suzana
P  25. Beda C., Grgur
U  26. Filip Neri, Dizma, Zdenko
S  27. Augustin Canterburyjski
Č  28. Marija Majka Crkve, German, Vilim
P  29. Maksim, Ervin, Veceslav
S  30. Ivana Arška, Ferdinand
N  31. DUHOVI,  Pohod BDM, Krunoslava
 
VRH
                                                                                                                                                 
 
 L  I  P  A  N  J
 
P    1. BD Marija Majka Crkve, Justin, Mladen
U    2. Marcelin i Petar, Eugen
S    3. Karlo Lwanga i drugi mučenici      KVATRE
Č    4. Kvirin Sisacki, Predrag, Optat
P    5. Bonifacije, Valerija, Darinka         KVATRE
S    6. Norbert, Nedo, Klaudije                KVATRE
N    7. PRESVETO TROJSTVO, Robert, Sabinijan, Radoslav
P    8. 10. Nedjelja u godini, Medardo, Vilim, Žarko
U    9. Efrem, Kolumban, Ranko
S  10. Margareta, Greta, Biserka
Ć  11. TIJELOVO, Barnaba ap., Borna, Jolanda
P  12. Ivan Fakundo, Bosiljko, Ninko
S  13. Sv. Antun Padovanski, Ante
N  14. Rufin, Elizej
P  15. 11. Nedjelja u godini, Vid
U  16. Franjo Regis
S  17. Adolf, Laura, Bratoljub
Č  18. Marko i Marcelijan, Ljubomir
P  19. Srce Isusovo, Romuald, Gervazije, Rajka
S  20. Srce Marijino, Naum Ohridski, Silverije
N  21. Alojzije Gonzaga; Vjekoslav; Slavko
P  22. Ivan Fisher,  - DAN ANTIFAŠISTIČKE BORBE
U  23. Josip Caffasso, Sidonija, Zdenka
S  24. Rođenje Ivana Krstitelja (Župa)
Č  25. Vilim, Henrik - DAN HRVATSKE DRŽAVNOSTI
P  26. Ivan i Pavao, Vigilije, Zoran
S  27. Ćiril Aleksandrijski, Ladislav
N  28. Irenej, Mirko, Smiljan
P  29. Sv. PETAR I PAVAO, Krešimir
U  30. Rimski prvomučenici, Mato
                                             
VRH
                                                                                                                                                
 
S  R  P  A  N  J
 
S    1. Šimun, Predrag
Č    2. Oton, Martinijan, Višnja
P    3. Sv. Toma apostol, Tomislav
S    4. Elizabeta Portugalska, Ozej
N    5. 14. NEDJELJA U GODINI, Sv. Ćiril i Metodije, Antun M. Zaharija
P    6. Marija Goretti, Bogomila
U    7. Klaudije, Vilibald, Vilko
S    8. Akvila i Priscila
Č    9. Bl. Marija Petković od Propetog, Leticija
P  10. Amalija, Ljubica, Veronika
S  11. Benedikt op., Benko, Dobroslav
N  12. 15. NEDJELJA U GODINI, Mohor, Ivan Gualberti, Mislav
P  13. Majka Božja Bistrička, Henrik
U  14. Kamilo de Lellis, Miroslav
S  15. Bonaventura, Dobriša, Vladimir
Č  16. Gospa Karmelska, Karmela, Elvira
P  17. Aleksije, Branko, Marcelina
S  18. Fridrik, Simforoza, Arnold, Natko
N  19. 16. NEDJELJA U GODINI, Aurelija, Zoran, Zlatko
P  20. Sv. Ilija Prorok, Margareta
U  21. Lovro Brind., Danica, Danijel
S  22. Marija Magdalena, Manda, Lenka
Č  23. Brigita, Apolinar
P  24. Kristina, Marijana, Maro
S  25. Sv. Jakov ap.
N  26. 17. NEDJELJA U GODINI, Joakim i Ana
P  27. Klement Ohridski, Gorazd i dr.
U  28. Nazarije, Inocent, Nevinko
S  29. Marta, Flora, Blaženka
Č  30. Petar Krizolog, Rufin, Anda
P  31. Ignacije Lojolski, Vatroslav
 
 
K  O  L  O  V  O  Z
 
S    1. Alfonz Liguori, Vjera, Nada
N    2. 18. NEDJELJA U GODINI,Gospa od Anđela, Euzebije Vercelski
P    3. Augustin Kažotić, Lidija
U    4. Ivan Vianney, Perpetua
S    5. Gospa Snježna, Snježana, Nives
Č    6. Preobraženje Gospodnje, Predrag
P    7. Siksto papa, Kajetan, Donat
S    8. Dominik, Nedjeljko
N    9. 19. NEDJELJA U GODINI, Edith Stein, Roman, Firmin, Tvrtko
P  10. Lovro đakon, Zvjezdan
U  11. Sv. Klara, Jasna, Tiburcije
S  12. Anicet; Hilarija, Veselka
Č  13. Poncije i Hipolit, Ivan B., Sv. Kasijan
P  14. Maksimilijan Kolbe, Euzebije
S  15. UZNESENJE BDM - VELIKA GOSPA
N  16. 20 . NEDJELJA U GODINI,Sv. Roko; 
P  17. Hijacint, Liberat, Miron
U  18. Jelena Križarica, Jelka
S  19. Ivan Eudes, Ljudevit
Č  20. Bernard, Samuel, Porfirije, Branko
P  21. Pio X. papa, Hermogen
S  22. BDM Kraljica
N  23. 21. NEDJELJA U GODINI,   Ruža Limska, Zdenko, Filip
P  24. Sv. Bartol apostol, Bariša, Zlata
U  25. Ljudevit kralj, Josip Kalas
S  26. Rufin, Zeferin
Č  27. Monika, Honorat, Caslav
P  28. Augustin, Gustav, Pelagije
S  29. Glavosijek sv. Ivana Krstitelja
N  30. 22. NEDJELJA U GODINI,Feliks, Agil, Gaudencija, Radoslava
P  31. Rajmund; Rajko; Paulin
 
R  U  J  A  N
 
U    1. Egidije, Branimir, Tamara
S    2. Kalista, Maksima, Divna
Č    3. Grgur Veliki, Grga, Gordana
P    4. Ruža Viterbska, Marcel, Dunja
S    5. Bl. Majka Terezija, Lovro Justinijani
N    6. 23. NEDJELJA U GODINI,Zakarija, Boris, Davor
P    7. MARKO KRIŽEVČANIN, Blaženka
U    8. Rođenje Marijino - Mala Gospa
S    9. Petar Klaver, Strahimir
Č  10. Nikola Tol., Pulherija
P  11. Hijacint, Cvjetko, Miljenko
S  12. Ime Marijino; Dubravko, Gvido
N  13. 24. NEDJELJA U GODINI,Ivan Zlatousti, Zlatko, Ljubo
P  14. Uzvišenje Sv. Križa, Višeslav
U  15. Gospa Žalosna, Dolores
S  16. Kornelije i Ciprijan                           KVATRE
Č  17. Robert Belarmin, Rane Sv. Franje
P  18. Josip Kupertinski, Sonja, Irena       KVATRE
S  19. Januarije, Teodor, Željko                 KVATRE
N  20. 25. NEDJELJA U GODINI,Andrija Kim, Svjetlana
P  21. Sv. Matej ap. i ev., Matko, Jona
U  22. Toma Vilan, Mauricije
S  23. Lino; Tekla, Konstancije
Č  24. Gospa od Otkupljenja, Rupert
P  25. Aurelija, Zlata, Kleofa
S  26. Kuzma i Damjan, Damir, Justina
N  27. 26. NEDJELJA U GODINI,Vinko Paulski, Gaj, Berislav
P  28. Vjenceslav, Lovro, Lioba
U  29. Sv. Mihovil, Gabriel i Rafael ark., Mihael
S  30. Sv. Jeronim                   
 
L  I  S  T  O  P  A  D
 
Č    1. Terezija od Djeteta Isusa, Remigije
P    2. Anđeli čuvari, Anđelko, Anđelka, Teofil
S    3. Gerhard, Kandid, Maksimilijan
N    4. 27. NEDJELJA U GODINI,Sv. Franjo Asiški, Franka, Kajo
P    5. Flavijan, Placid, Miodrag
U    6. Bruno, Fides, Verica
S    7. BDM od Krunice (Ružarija)
Č    8. Šimun  - DAN NEZAVISNOSTI REPUBLIKE HRVATSKE
P    9. Dionizije Aerop., Ivan Leonard, Abraham
S  10. Franjo Borgija, Danijel, Danko
N  11. 28. NEDJELJA U GODINI,Bl. Ivan XXIII. Papa, Emilijan
P  12. Serafin, Maksimilijan, Makso
U  13. Eduard, Edo, Hugolin, Hugo
S  14. Kalist papa, Ljeposlav
Č  15. Terezija Avilska, Rezika, Valter
P  16. Hedviga, Marija Margareta Alacoque
S  17. Ignacije Antiohijski, Vatroslav
N  18. 29. NEDJELJA U GODINI,Sv. Luka ev., Lukša, Svjetlovid
P  19. Pavao od Križa, Ivan Breb. 
U  20. Vendelin, Irena, Živko
S  21. Uršula, Zvjezdan
Č  22. Marija Saloma, Dražen
P  23. Ivan Kapistran, Teodor
S  24. Antun M. Claret, Jaroslav
N  25. 30. NEDJELJA U GODINI,Katarina Kotromanic, Križan i Darija
P  26. Demetrije, Dmitar, Zvonimir
U  27. Frumencije, Sabina, Cvitko
S  28. Sv. Šimun i Juda Tadej
Č  29. Narcis, Donat
P  30. Marcel, Marojko, German
S  31. Alfonz Rodriguez, Volfgang, Vuk
  
S  T  U  D  E  N  I
 
N    1. SVI SVETI,  Svetislav, Tamislav, Sveto
P    2. DUŠNI DAN, Duško, Duška
U    3. Martin Porres, Hubert, Silvija
S    4. Karlo Boromejski, Dragutin
Č    5. Emerik, Mirko, Zakarija
P    6. Leonard, Vedran, Sever
S    7. Engelbert, Anđelko
N    8. 32. NEDJELJA U GODINI,Gracija Kotorski, Bogdan
P    9. Posveta lateranske bazilike
U  10. Leon Veliki, Noa, Lavoslav, Lav
S  11. Sv. Martin biskup
Č  12. Jozafat, Emilijan, Milan
P  13. Stanislav Kostka, Stanko, Didak
S  14. SV. NIKOLA TAVELIĆ, Ivan Trogirski
N  15. 33. NEDJELJA U GODINI,Albert Veliki, Berto, Leopold
P  16. Margareta, Getruda
U  17. Elizabeta Ugarska, Grgur, Igor
S  18. Posveta Baz. Sv. Petra i Pavla
Č  19. Krispin, Severin, Elizabeta
P  20. Feliks Valois, Srećko, Edmund
S  21. Prikazanje BDM, Gospa od Zdravlja
N  22. KRIST KRALJ, Cecilija, Cilika, Slavujka
P  23. Klement; Milivoj, Blagoje
U  24. Krizogon, Krševan, Firimin
S  25. Sv. Katarina Aleksandrijska
Č  26. Konrad, Leonard, Dubravko
P  27. Maksim, Severin, Virgilije
S  28. Sosten, Jakov Markijski, Držislav
N  29. 1. NEDJELJA DOŠAŠĆA, Saturnin, Iluminata, Vlasta
P  30. Sv. Andrija ap., Hrvoslav
 
P  R  O  S  I  N  A  C
 
U    1. Eligije, Božena, Paulina
S    2. Bibijana, Živka
Č    3. Franjo Ksaverski, Klaudije
P    4. Ivan Damašcanski, Barbara, Barica
S    5. Saba; Kristina, Dalmatin, Slavka
N    6. 2. NEDJELJA DOŠAŠĆA, Sv. Nikola Biskup, Nikša
P    7. Ambrozije, Agaton, Dobroslav
U    8. BEZGREŠNO ZAČEĆE BDM
S    9. Valerija, Zdravka                              KVATRE
Č  10. Gospa Loretska, Julija
P  11. Damaz, Josip Egip.                           KVATRE
S  12. Ivana Fr. Ch., Maksencije                KVATRE
N  13. 3. NEDJELJA DOŠAŠĆA  Sv. Lucija, Jasna, Svjetlana
P  14. Ivan od Križa, Krševan, Oton
U  15. Irenej, Kristina, Darija
S  16. Adela, Albina
Č  17. Lazar, Florijan, Izak, Jolanda
P  18. Rufo, Gracijan, Bosiljko, Dražen
S  19. Urban, Tea, Vladimir
N  20. 4. NEDJELJA DOŠAŠĆA -  Amon, Eugen i Makarije
P  21. Petar Kanizije, Snježana
U  22. Honorat, Caslav, Zenon
S  23. Ivan Kentijski, Viktorija
Č  24. BADNJAK, Adam i Eva
P  25. ROĐENJE ISUSOVO - BOŽIĆ
S  26. Sv. Stjepan Prvomučenik, Krunoslav
N  27. SVETA OBITELJ, Sv. Ivan ap. i ev., Janko
P  28. Nevina dječica, Mladen, Nevenko
U  29. Toma Becket, David, Davor
S  30. Sabin, Eugen, Trpimir
Č  31. Silvestar papa, Silvije, ZAHVALNICA