Župa Svetog Jurja u Trnju

Katolički kalendar za 2017. godinu

 

 

siječanj

NED 1 KROZ GOD.NOVA GOD.; MARIJA BOGORODICA

PON 2Bazilije Veliki; Grgur Nazijanski

UTO 3Ime Isusova, Mladenka

SRI 4Anđela; Borislav; Emanuel

ČET 5Miljenko; Emilijana; Radoslav

PET 6BOGOJAV. TRI KRALJA

SUB 7Rajmund; Rajko; Lucijan

NED 8 KROZ GOD.Gospa od brze pomoći; Severin; Teofil

PON 9Julijan; Miodrag; Julijana

UTO 10Agaton; Dobroslav; Grgur X.

SRI 11Honorat; Higin; Neven

ČET 12Ernest; Tatiana

PET 13Hilarije; Veronika

SUB 14Feliks; Srećko; Rajko

NED 15 KROZ GOD.Pavao pustinjak; Mavro

PON 16Marcel; Oton; Mislav

UTO 17Antun Opat; Vojmil; Lavoslav

SRI 18Margareta; Izabela; Priska

ČET 19Mario; Kanut; Ljiljana

PET 20Fabijan i Sebastijan

SUB 21Agneza; Janja; Neža

NED 22 3. KROZ GOD.Vinko đakon i muč.; Vinka

PON 23Emerencijana, Milka; Vjera

UTO 24Franjo Saleškj; Bogoslav

SRI 25Obraćenje Sv. Pavla; Ananija; Henrik

ČET 26Timotej i Tit; Bogoljub; Tješimir

PET 27Angela Merici; Pribislav

SUB 28Toma Akvinski; Tomislav

NED 29 4. KROZ GOD.Valerije; Konstancije; Zdeslav

PON 30Hijacinte; Martina; Gordana

UTO 31Ivan Bosco; Marcela; Vanja

veljača

SRI 1Briglta; Miroslav; Sever

ČET 2PRIKAZ. GOSP. SVIJEČNICA; Marijan

PET 3Sv. Slaž; Sv. Vlaho; Tripun

SUB 4Andrija Corsini; Veronika Jeruz.

NED 5 5. KROZ GOD.Agata; Dobrila; Modest

PON 6Pavao Miki I dr.; Doroteja; Dora

UTO 7BI. Pio IX. papa; Rikard; Držislav

SRI 8Jeronim Emil.; Jozefina Bak.

ČET 9Skolastika; Apotonija. Sunčana

PET 10STEPINĆEVO

SUB 11GOSPA LURDSKA; Dan bolesnih

NED 12 6. KROZ GOD.Eulalija; Melecije, Zvonimir

PON 13Katarina Ricci, Božidara

UTO 14Valentinovo; Valentin; Zdravko

SRI 15Klaudije K; Vltomlr; Onezim

ČET 16Julijana; Onezim; Miljenko

PET 177 utemeljitelja Reda Slugu BDM; Darko

SUB 18Šimun; Gizela; Bernardica

NED 19 7. KROZ GOD.Konrad; Rajko; Ratko; Blago

PON 20Leon Čudotvor.; Eluterije; kv.

UTO 21Petar Damjanskl; Damir

SRI 22Katedra sv. Petra; kv.

ČET 23Polikarp; Grozdan; kv.

PET 24Montan; Goran; Modest

SUB 25Viktorin; Hrvoje; Berislav

NED 26 8. KROZ GOD.Aleksandar; Sandra; Alka

PON 27Donat Zadarski; Gabrijel

UTO 28Roman; Teofil; Bogoljub; Vikica

ožujak

SRI 1Pepelnica;Albin; David; Jadranko; Zoran

ČET 2Lucije; čedomil; Iskra; ines

PET 3Kunigunda; Marin; Kamilo; Anzelmo

SUB 4Kazimir; Eugen; Natko

NED 5 1. Korizmena Čista - Teofil

PON 6Marcijan; Agneta; Zvjezdana

UTO 7Perpetua i Felicita; Eugen

SRI 8Ivan od Boga; Ivša; Boško

ČET 9Franciska Rimska; Franjka

PET 10Emil, Makarije; Kajo, Simplicije

SUB 11Firmin; Tvrtko; Kandid

NED 12 2. Korizmena Pačista - Veljko

PON 13Patricija; Sabina; Ratka

UTO 14Matilda; Milijana; Borka

SRI 15Longin; Veljko; Vjekoslava

ČET 16Hilarije i Ticijan; Smiljan

PET 17Sv. Patrik; Domagoj; Hrvatin

SUB 18Ćiril Jeruzalemski; Salvator

NED 19 3. Korizmena Bezimena

PON 20Nicet; Klaudija; Vladislav

UTO 21Serapion; Vesna; Vlasta

SRI 22Lea Rimska; Oktavljan

ČET 23Turibije; Oton; Rebeka

PET 24Latin; Javorka; Katarina Švedska

SUB 25Marijana, Marijan, Maja

NED 26 4. Korizmena Sredoposna

PON 27Rupert; Lada; Peregrin

UTO 28Priska; Sonja; Polion

SRI 29Jona; Bertold; Eustazije

ČET 30Kvirin Bogoljub, Leonard

PET 31Benjamin; Amos; Ljubomir; Natalija

travanj

SUB 1Hugo; Teodora; Anastazije

NED 2 5. Korizmena Gluha

PON 3Siksto; Krest; Svevlad

UTO 4Izidor Seviljski; Žiga; Strahimir

SRI 5Vinko Ferrerskl; Berislav

ČET 6Vilim; Celzo; Rajko

PET 7Ivan de la Salle, Herman

SUB 8Dionlzije; Diogen; Klement

NED 9 Cvjetnica

PON 10Ezekijel; Apolonije; Sunčica

UTO 11Stanislav; Stana; Radmila

SRI 12Julije; Viktor; Saba; Davorka; Bazilije

ČET 13Martin I. papa; Ida; Justin

PET 14Valerijan; liburcije; Maksim, Zdravko

SUB 15Krescencije; Bosiljka; Rastislav

NED 16 Uskrs

PON 17Rudolf, Robert; šimun; Anicet

UTO 18Euzebije; Anastazije

SRI 19Konrad; Ema; Rastislav; Marta

ČET 20Marcijan, Teotim, Vilim

PET 21Anzelmo; Goran

SUB 22Soter i Kajo; Teodor

NED 23 2. Uskrsna Juraj; Đuro; Đurđica; Adalbert

PON 24Fidel Sigmaringen; Vjera

UTO 25Marko ev.; Maroje; Markica

SRI 26Kleto i Marcelin; Višnja

ČET 27Ozana K., Euzebije

PET 28Petar Chanel; Euzebije

SUB 29Katarina Sienska; Katica

NED 30 3. Uskrsna Pio V. papa; Josip Cottolengo

svibanj

PON 1Josip radnik; Jeremija

UTO 2Atanazije; Antonin; Boleslav

SRI 3Filip i Jakov ap.; Mladen

ČET 4Florijan;Cvjetko;Cvijeta

PET 5Peregrin, Makstm; Andelko

SUB 6Irenej Srijemski; Dominik S

NED 7 4. Uskrsna Dujam, Duje; Flavije; Gizela

PON 8Marija Posrednica; Bratoljub

UTO 9Pahomije; Mirna

SRI 10Ivan Merz; Gospa Trsatska

ČET 11DOBRI PASTIR; Mamerto

PET 12SV. LEOPOLD MANDIĆ; Pankracile; Svevlad

SUB 13GOSPA FATIM.; Servancije

NED 14 5. Uskrsna Matija ap.; Matko, Mate

PON 15Izidor; Sofija; Sonja

UTO 16Ivan Nepomuk; Andrija B.

SRI 17Paškal; Paško; Gizela

ČET 18Ivan I. papa; Venancije

PET 19Celestin; Rajko, Ivan, Teofil

SUB 20Bernardin Sijenski

NED 21 6. Uskrsna Kristofor Magallanes i dr.

PON 22Rita; Jagoda; Renata; kv.

UTO 23Deziderije; Željko; Željana

SRI 24Marija Pomoćnica; Vinko; kv.

ČET 25Marija Majka Crkve; Beda časni; Grgur VIL

PET 26Filip Nen; Zdenko

SUB 27Augustin Kenterberijski

NED 28 7. Uskrsna German; Villm; Velimir

PON 29UZAŠAŠtE GOSP.-SPASOVO; Maksim; Ervin

UTO 30Ivana Arška; Ferdinand; Srečko

SRI 31Pohod BDM; M.B. Kam. Vrata; Krunoslava; Vladimir

lipanj

ČET 1Justin; Mladen; Teofil; Slobodan

PET 2Marcelin i Petar; Eugen

SUB 3Karto Lwanga i drugovi; Olivija

NED 4 Duhovi 

PON 5Bonifaclje; Dorotej; Valerija

UTO 6Norbert; Artemiie; Berto; Paulina

SRI 7Koloman, Robert, Radoslav

ČET 8Medardo, žarko; Vilim

PET 9Efrem; Ranko

SUB 10Bogumil; Dijana; Greta

NED 11 Presveto trojstvo 

PON 12Ivan Fakundo; Bosiljko

UTO 13Antun Padovanski, Ante, Antonija

SRI 14Rufin; Elizej; Dinga

ČET 15Tjelovo

PET 16Franjo Regis, Gvido

SUB 17Diogen; Inocent; Adolf

NED 18 11. KROZ GOD.Marcelijan; Ozana; Ljubomir

PON 19Romuald; Rajka; Bogdan

UTO 20Naum Ohridski; Silverije

SRI 21Alojzije Gonzaga; Vjekoslav

ČET 22Ivan Fisher; Toma M.

PET 23Josip Caf.; Sidonija; Zdenka

SUB 24ROĐ. IVANA KRSTITELJA

NED 25 12. KROZ GOD.Adalbert; Vilim; Doroteja

PON 26Ivan i Pavao; Vigilije; Zoran

UTO 27Ćirii Aleksa

SRI 28Irenej, Mirko

ČET 29SV PETAR i PAVAO; Krešo

PET 30Rimski prvomučenici; Kajo; Emilijana

srpanj

SUB 1Aron; Šimun; Zvjezdana

NED 2 13. KROZ GOD.Oton; Martinijan; Višnja

PON 3Toma, apostol; Tomislav

UTO 4Elizabeta Portugalska; Elza

SRI 5ĆIRIL I METOD; Antun M. Z.

ČET 6Marija Goretti;Bogomila

PET 7Klaudije; Vilibald, Vilko

SUB 8Akviia i Priscila: Hadrijan

NED 9 14. KROZ GOD.Bl. Marija Petković; Leticija; Nikola Pik, i dr.

PON 10Amalija; Ljubica; Rufina

UTO 11Benedikt op.; Benko; Olga

SRI 12Mohor, Ivan Gualberti; Mislav

ČET 13MAJKA BOŽJA BISTRIČKA

PET 14Kamilo de Lellis, Angelina, Gašpar

SUB 15Presveti Otkupitelj; Dobriša

NED 16 15. KROZ GOD.Gospa Karmel.; Karmela

PON 17Aleksije; Branko; Marcelina

UTO 18Friderik; Simforoza; Ljuba

SRI 19Aurelija;Zora;Zlatka;Makrina

ČET 20Ilija prorok; Margareta; llijana

PET 21Lovro Brindiški, Danijel pr., Dane, Danica

SUB 22Marija Magdalena; Manda

NED 23 16. KROZ GOD.Brigita; Apolinar; Valerijan

PON 24Kristina; Mirjana; Kunigunda

UTO 25Jakov, apostol; Kristofor

SRI 26Joakm i Ana roditelji BDM

ČET 27Klement Ohridski, Klemo

PET 28Prohor, Nikanor, Viktor I., Nazarije

SUB 29Marta; Flora; Blaženka

NED 30 17. KROZ GOD.Petar Krizolog; Rufln; Anđa

PON 31Ignacije Lojolski; Vatroslav

kolovoz

UTO 1Alfons Liguori; Vjera; Nada

SRI 2Gospa od Anđela; Euzebije V.

ČET 3Bl. Auguslin Kažotić, Lidija

PET 4Ivan Marija Vianney, Justin

SUB 5Gospa Snježna; Nives; Snježana

NED 6 PREOBRAŽENJE GOSP.

PON 7Siksto papa; Kajetan; Donat

UTO 8Dominik; Nedjeljko; Dinko

SRI 9Sv. Edita Stein; Roman; Firrnin, Tvrk

ČET 10Lovro dakon; Lovorka

PET 11Sv. Kara; Jasna; Suzana

SUB 12Anicet; Hilarija; Veselka

NED 13 19. KROZ GOD.Poncijan i Hipolit; Filomena

PON 14Maksimilijan Kolbe

UTO 15VELIKA GOSPA

SRI 16Stjepan Ugarski; Rok

ČET 17Hijacint; Liberat; Miron

PET 18Sv. Jelena Križarica

SUB 19Ivan Eudes; Ljudevit; Tekla

NED 20 20. KROZ GOD.Bernard iz Clarvauxa; Samuel

PON 21Pio X. papa; Hermogen

UTO 22BDM Kraljica; Vladislava

SRI 23Ruža Limska; Filip Benicije

ČET 24Sv. Bartol apostol; Bariša

PET 25Ljudevit kralj; Patricije

SUB 26Rufin; Zefirin

NED 27 21. KROZ GOD.Monika; Honorat; Časlav

PON 28Augustin; Tin; Gustav

UTO 29Glavosijek Ivana Krstitelja

SRI 30Feliks i Adaukt; Gaudencija

ČET 31Rajmund, Rajko; Optat

rujan

PET 1Jošua, Siksto, Terencije, Verena, Viktor

SUB 2Kalista; Severina; Divna; Veljka

NED 3 22. KROZ GOD.Grgur Veliki; Grga; Gordana

PON 4Ruža Viterbska; Marcel; Dunja

UTO 5Majka Terezija; Lovro Jus.

SRI 6Zakarija; Eleuterij; Boris; Davor

ČET 7Sv. Marko Križevčanin; Regina

PET 8RODENJE MARIJINO MALA GOSPA

SUB 9Petar Klaver; Strahimir

NED 10 23. KROZ GOD.Nikola Tolentinski; Pulherija

PON 11Proto i Hijacint; Helga

UTO 12Ime Marijino; Dubravko

SRI 13Ivan Zlatousti; Zlatko; Ljubo

ČET 14Uzvišenje sv. Križa

PET 15BDM žalosna, Dolores

SUB 16Kornelije i Ciprijan; Eufemija

NED 17 24. KROZ GOD.Rane sv. Franje; Robert B.

PON 18Josip Kupertinski; Sonja; kv.

UTO 19Januarije;Teodor; Željko

SRI 20Andrija Kim; Svjetlana; kv.

ČET 21Sv. Matej ap, i ev.; Matko

PET 22Toma Vilan.; Bl. Ivan Mendez

SUB 23Otac Pio; Lino; Tekla; Sofija

NED 24 25. KROZ GOD.Gospa od Otkup.; Rupert

PON 25Aurelija; Zlata; Rikarda

UTO 26Sv. Kuzma i Damjan; Damir

SRI 27Vinko Paulski; Vicencija

ČET 28Vienceslav; Veteslav

PET 29Sv. Mdmel, Gabriel i Rafael arkandeli

SUB 30Sv. Jeronim; Honorij; Jerko

listopad

NED 1 26. KROZ GOD.Terezija od Djeteta Isusa; Remigije

PON 2Anđeli čuvari; Anđelko

UTO 3Kandid; Gerhard; Svjetlana

SRI 4Franjo Asiški; Franka; Kajo

ČET 5Sv. Faustina K.; Flavijan

PET 6Bruno; Fides; Verica

SUB 7BDM od Krunice (Ružarija)

NED 8 27. KROZ GOD.Demetrije i dr.; Hugo; Šimun

PON 9Dionizije Aerop.;lvan Leonard

UTO 10Franjo Borgia; Daniel i dr.

SRI 11Ivan XXIII. papa; Prob

ČET 12Serafin, Maksimilijan

PET 13Eduard, Edo; Hugolin

SUB 14Kalist papa; Ljeposlav; Divna

NED 15 28. KROZ GOD.Terezija Avilska; Rezika; Valter

PON 16Hedviga; Marija Margareta A.

UTO 17Ignacije Antiohijski; Vatroslav

SRI 18Sv. Luka, evanđelist; Lukša

ČET 19Pavao od Križa; lvan Breb

PET 20Vendelin; Irena; Miroslava

SUB 21Uršula; Zvjezdan; Hilarija

NED 22 29. KROZ GOD.BI. Ivan Pavao II. papa

PON 23Ivan Kapistran; Ivanko

UTO 24Antun M. Claret; Jaroslav

SRI 25Krizant i Darija; Katarina K.

ČET 26Demetrije; Dmitar; Zvanimir

PET 27Sabina, Kontardo; Gordana

SUB 28Šimun i Juda Tadej, apostoli

NED 29 30. KROZ GOD.Mihovil Rua; Narcis; Darko

PON 30Marcijan; Marsela; German

UTO 31Alfons Rodriguez; Volfgang

studeni

SRI 1SVI SVETI; Svetislav, Sveto

ČET 2Dušni dan; Duško; Duška

PET 3Martin Porres; Hubert

SUB 4Sv. Karlo Boromejski; Dragutin

NED 5 31. KROZ GOD.Srijemski mučenici; Mirko

PON 6Leonard; Vedran; Sever

UTO 7Engelbert; Anđelko

SRI 8Gracija Kotorski; Milostislav

ČET 9Posveta lat. bazilike; Ivan L.

PET 10Leon Veliki, Lavoslav, Lav

SUB 11Martin Tourski; Davorin

NED 12 32. KROZ GOD.Jozafat; Milenko

PON 13Stanislav Kostka; Stanko

UTO 14Nikola Tavelić; Ivan Trogirski

SRI 15Albert Veliki: Berto; Leopold

ČET 16Margareta; Gertruda

PET 17Elizabeta Ugarska; lgor

SUB 18Posv. bazilika sv. Petra i Pavla

NED 19 33. KROZ GOD.Krispin; Elizabeta; Salomeja

PON 20Feliks Valois; Srećko; Edmund

UTO 21Prikaz. BDM; Gospa od Zdrav.

SRI 22Cecilija; Dobrila; Slavujka

ČET 23KRIST KRALJ; Klement; Milivaj, Blagoje

PET 24Krizogon; Krševan

SUB 25Katarina Aleksandrijska

NED 26 34. KROZ GOD.Konrad; Leonard; Dubravko

PON 27Virgilije; Oda; Gustav

UTO 28Jakov Markijski; Držislav

SRI 29Satumin; Iluminata, Viasta; Svjetlana

ČET 30Sv. Andrija apostol

prosinac

PET 1Eligije; Natalija; Božena

SUB 2Bibijana; Živka; Blanka

NED 3 1. Došašća Franjo Ksaverski; Klaudije

PON 4Ivan Damaščanski; Barbara

UTO 5Saba; Krispina; Dalmatin

SRI 6Nikola biskup; Nikša

ČET 7Ambrozile; Agaton

PET 8BEZGREŠNO ZAČEĆE BDM; Marija

SUB 9Abel; Valerija; Zdravka

NED 10 2. Došašća Gospa Loretska; Julija

PON 11Damaz; Damir; Sabin; kv.

UTO 12Gospa Guadalupska

SRI 13Sv. Lucija; Jasna; Svjetlana; kv.

ČET 14Ivan od Križa; Špiro

PET 15Irenej, Kristina; Darija

SUB 16Adela; Albina; Zorka

NED 17 3. Došašća Lazar; Izak; Jolanda

PON 18Rufo; Gracijan; Bosiljko

UTO 19Urban; Tea, Vladimir

SRI 20Amon; Eugen i Makarije

ČET 21Petar Kanizije; Snježana

PET 22Honorat; časlav; Zenon

SUB 23Ivan Kentijski; Viktorija; Vilka

NED 24 4. Došašća Badnjak; Adam i Eva (post)

PON 25ROĐENJE GOSP. BOŽIĆ

UTO 26Stjepan Prvomučenik

SRI 27Ivan, ap. i evanđ.; Janko

ČET 28Nevina dječica; Mladen

PET 29Toma Becket; David; Davor

SUB 30Sabin; Liberije; Trpimir

NED 31 Sv. Obitelji Silvestar papa; Silvije, Zahvala