Župa Svetog Jurja u Trnju

Katolički kalendar za 2017. godinu

 

O svecima

Koliko ih ima, kako se časte, kako ih Ivan pronalazi i slično....

Vidi i našu arhivu :

Katolički kalendar 2016. godine

Katolički kalendar 2015. godine

Katolički kalendar 2014. godine

Katolički kalendar 2013. godine

Katolički kalendar 2012. godine

Katolički kalendar 2011. godine

Katolički kalendar 2010. godine

Katolički kalendar 2009. godine

Katolički kalendar 2008. godine

Katolički kalendar 2007. godine

 

siječanj

NED 1 KROZ GOD.NOVA GOD.; MARIJA BOGORODICA

PON 2Bazilije Veliki; Grgur Nazijanski

UTO 3Ime Isusova, Mladenka

SRI 4Anđela; Borislav; Emanuel

ČET 5Miljenko; Emilijana; Radoslav

PET 6BOGOJAV. TRI KRALJA

SUB 7Rajmund; Rajko; Lucijan

NED 8 KROZ GOD.Gospa od brze pomoći; Severin; Teofil

PON 9Julijan; Miodrag; Julijana

UTO 10Agaton; Dobroslav; Grgur X.

SRI 11Honorat; Higin; Neven

ČET 12Ernest; Tatiana

PET 13Hilarije; Veronika

SUB 14Feliks; Srećko; Rajko

NED 15 KROZ GOD.Pavao pustinjak; Mavro

PON 16Marcel; Oton; Mislav

UTO 17Antun Opat; Vojmil; Lavoslav

SRI 18Margareta; Izabela; Priska

ČET 19Mario; Kanut; Ljiljana

PET 20Fabijan i Sebastijan

SUB 21Agneza; Janja; Neža

NED 22 3. KROZ GOD.Vinko đakon i muč.; Vinka

PON 23Emerencijana, Milka; Vjera

UTO 24Franjo Saleškj; Bogoslav

SRI 25Obraćenje Sv. Pavla; Ananija; Henrik

ČET 26Timotej i Tit; Bogoljub; Tješimir

PET 27Angela Merici; Pribislav

SUB 28Toma Akvinski; Tomislav

NED 29 4. KROZ GOD.Valerije; Konstancije; Zdeslav

PON 30Hijacinte; Martina; Gordana

UTO 31Ivan Bosco; Marcela; Vanja

veljača

SRI 1Briglta; Miroslav; Sever

ČET 2PRIKAZ. GOSP. SVIJEČNICA; Marijan

PET 3Sv. Slaž; Sv. Vlaho; Tripun

SUB 4Andrija Corsini; Veronika Jeruz.

NED 5 5. KROZ GOD.Agata; Dobrila; Modest

PON 6Pavao Miki I dr.; Doroteja; Dora

UTO 7BI. Pio IX. papa; Rikard; Držislav

SRI 8Jeronim Emil.; Jozefina Bak.

ČET 9Skolastika; Apotonija. Sunčana

PET 10STEPINĆEVO

SUB 11GOSPA LURDSKA; Dan bolesnih

NED 12 6. KROZ GOD.Eulalija; Melecije, Zvonimir

PON 13Katarina Ricci, Božidara

UTO 14Valentinovo; Valentin; Zdravko

SRI 15Klaudije K; Vltomlr; Onezim

ČET 16Julijana; Onezim; Miljenko

PET 177 utemeljitelja Reda Slugu BDM; Darko

SUB 18Šimun; Gizela; Bernardica

NED 19 7. KROZ GOD.Konrad; Rajko; Ratko; Blago

PON 20Leon Čudotvor.; Eluterije; kv.

UTO 21Petar Damjanskl; Damir

SRI 22Katedra sv. Petra; kv.

ČET 23Polikarp; Grozdan; kv.

PET 24Montan; Goran; Modest

SUB 25Viktorin; Hrvoje; Berislav

NED 26 8. KROZ GOD.Aleksandar; Sandra; Alka

PON 27Donat Zadarski; Gabrijel

UTO 28Roman; Teofil; Bogoljub; Vikica

ožujak

SRI 1Pepelnica;Albin; David; Jadranko; Zoran

ČET 2Lucije; čedomil; Iskra; ines

PET 3Kunigunda; Marin; Kamilo; Anzelmo

SUB 4Kazimir; Eugen; Natko

NED 5 1. Korizmena Čista - Teofil

PON 6Marcijan; Agneta; Zvjezdana

UTO 7Perpetua i Felicita; Eugen

SRI 8Ivan od Boga; Ivša; Boško

ČET 9Franciska Rimska; Franjka

PET 10Emil, Makarije; Kajo, Simplicije

SUB 11Firmin; Tvrtko; Kandid

NED 12 2. Korizmena Pačista - Veljko

PON 13Patricija; Sabina; Ratka

UTO 14Matilda; Milijana; Borka

SRI 15Longin; Veljko; Vjekoslava

ČET 16Hilarije i Ticijan; Smiljan

PET 17Sv. Patrik; Domagoj; Hrvatin

SUB 18Ćiril Jeruzalemski; Salvator

NED 19 3. Korizmena Bezimena

PON 20Nicet; Klaudija; Vladislav

UTO 21Serapion; Vesna; Vlasta

SRI 22Lea Rimska; Oktavljan

ČET 23Turibije; Oton; Rebeka

PET 24Latin; Javorka; Katarina Švedska

SUB 25Marijana, Marijan, Maja

NED 26 4. Korizmena Sredoposna

PON 27Rupert; Lada; Peregrin

UTO 28Priska; Sonja; Polion

SRI 29Jona; Bertold; Eustazije

ČET 30Kvirin Bogoljub, Leonard

PET 31Benjamin; Amos; Ljubomir; Natalija

travanj

SUB 1Hugo; Teodora; Anastazije

NED 2 5. Korizmena Gluha

PON 3Siksto; Krest; Svevlad

UTO 4Izidor Seviljski; Žiga; Strahimir

SRI 5Vinko Ferrerskl; Berislav

ČET 6Vilim; Celzo; Rajko

PET 7Ivan de la Salle, Herman

SUB 8Dionlzije; Diogen; Klement

NED 9 Cvjetnica

PON 10Ezekijel; Apolonije; Sunčica

UTO 11Stanislav; Stana; Radmila

SRI 12Julije; Viktor; Saba; Davorka; Bazilije

ČET 13Martin I. papa; Ida; Justin

PET 14Valerijan; liburcije; Maksim, Zdravko

SUB 15Krescencije; Bosiljka; Rastislav

NED 16 Uskrs

PON 17Rudolf, Robert; šimun; Anicet

UTO 18Euzebije; Anastazije

SRI 19Konrad; Ema; Rastislav; Marta

ČET 20Marcijan, Teotim, Vilim

PET 21Anzelmo; Goran

SUB 22Soter i Kajo; Teodor

NED 23 2. Uskrsna Juraj; Đuro; Đurđica; Adalbert

PON 24Fidel Sigmaringen; Vjera

UTO 25Marko ev.; Maroje; Markica

SRI 26Kleto i Marcelin; Višnja

ČET 27Ozana K., Euzebije

PET 28Petar Chanel; Euzebije

SUB 29Katarina Sienska; Katica

NED 30 3. Uskrsna Pio V. papa; Josip Cottolengo

svibanj

PON 1Josip radnik; Jeremija

UTO 2Atanazije; Antonin; Boleslav

SRI 3Filip i Jakov ap.; Mladen

ČET 4Florijan;Cvjetko;Cvijeta

PET 5Peregrin, Makstm; Andelko

SUB 6Irenej Srijemski; Dominik S

NED 7 4. Uskrsna Dujam, Duje; Flavije; Gizela

PON 8Marija Posrednica; Bratoljub

UTO 9Pahomije; Mirna

SRI 10Ivan Merz; Gospa Trsatska

ČET 11DOBRI PASTIR; Mamerto

PET 12SV. LEOPOLD MANDIĆ; Pankracile; Svevlad

SUB 13GOSPA FATIM.; Servancije

NED 14 5. Uskrsna Matija ap.; Matko, Mate

PON 15Izidor; Sofija; Sonja

UTO 16Ivan Nepomuk; Andrija B.

SRI 17Paškal; Paško; Gizela

ČET 18Ivan I. papa; Venancije

PET 19Celestin; Rajko, Ivan, Teofil

SUB 20Bernardin Sijenski

NED 21 6. Uskrsna Kristofor Magallanes i dr.

PON 22Rita; Jagoda; Renata; kv.

UTO 23Deziderije; Željko; Željana

SRI 24Marija Pomoćnica; Vinko; kv.

ČET 25Marija Majka Crkve; Beda časni; Grgur VIL

PET 26Filip Nen; Zdenko

SUB 27Augustin Kenterberijski

NED 28 7. Uskrsna German; Villm; Velimir

PON 29UZAŠAŠtE GOSP.-SPASOVO; Maksim; Ervin

UTO 30Ivana Arška; Ferdinand; Srečko

SRI 31Pohod BDM; M.B. Kam. Vrata; Krunoslava; Vladimir

lipanj

ČET 1Justin; Mladen; Teofil; Slobodan

PET 2Marcelin i Petar; Eugen

SUB 3Karto Lwanga i drugovi; Olivija

NED 4 Duhovi 

PON 5Bonifaclje; Dorotej; Valerija

UTO 6Norbert; Artemiie; Berto; Paulina

SRI 7Koloman, Robert, Radoslav

ČET 8Medardo, žarko; Vilim

PET 9Efrem; Ranko

SUB 10Bogumil; Dijana; Greta

NED 11 Presveto trojstvo 

PON 12Ivan Fakundo; Bosiljko

UTO 13Antun Padovanski, Ante, Antonija

SRI 14Rufin; Elizej; Dinga

ČET 15Tjelovo

PET 16Franjo Regis, Gvido

SUB 17Diogen; Inocent; Adolf

NED 18 11. KROZ GOD.Marcelijan; Ozana; Ljubomir

PON 19Romuald; Rajka; Bogdan

UTO 20Naum Ohridski; Silverije

SRI 21Alojzije Gonzaga; Vjekoslav

ČET 22Ivan Fisher; Toma M.

PET 23Josip Caf.; Sidonija; Zdenka

SUB 24ROĐ. IVANA KRSTITELJA

NED 25 12. KROZ GOD.Adalbert; Vilim; Doroteja

PON 26Ivan i Pavao; Vigilije; Zoran

UTO 27Ćirii Aleksa

SRI 28Irenej, Mirko

ČET 29SV PETAR i PAVAO; Krešo

PET 30Rimski prvomučenici; Kajo; Emilijana

srpanj

SUB 1Aron; Šimun; Zvjezdana

NED 2 13. KROZ GOD.Oton; Martinijan; Višnja

PON 3Toma, apostol; Tomislav

UTO 4Elizabeta Portugalska; Elza

SRI 5ĆIRIL I METOD; Antun M. Z.

ČET 6Marija Goretti;Bogomila

PET 7Klaudije; Vilibald, Vilko

SUB 8Akviia i Priscila: Hadrijan

NED 9 14. KROZ GOD.Bl. Marija Petković; Leticija; Nikola Pik, i dr.

PON 10Amalija; Ljubica; Rufina

UTO 11Benedikt op.; Benko; Olga

SRI 12Mohor, Ivan Gualberti; Mislav

ČET 13MAJKA BOŽJA BISTRIČKA

PET 14Kamilo de Lellis, Angelina, Gašpar

SUB 15Presveti Otkupitelj; Dobriša

NED 16 15. KROZ GOD.Gospa Karmel.; Karmela

PON 17Aleksije; Branko; Marcelina

UTO 18Friderik; Simforoza; Ljuba

SRI 19Aurelija;Zora;Zlatka;Makrina

ČET 20Ilija prorok; Margareta; llijana

PET 21Lovro Brindiški, Danijel pr., Dane, Danica

SUB 22Marija Magdalena; Manda

NED 23 16. KROZ GOD.Brigita; Apolinar; Valerijan

PON 24Kristina; Mirjana; Kunigunda

UTO 25Jakov, apostol; Kristofor

SRI 26Joakm i Ana roditelji BDM

ČET 27Klement Ohridski, Klemo

PET 28Prohor, Nikanor, Viktor I., Nazarije

SUB 29Marta; Flora; Blaženka

NED 30 17. KROZ GOD.Petar Krizolog; Rufln; Anđa

PON 31Ignacije Lojolski; Vatroslav

kolovoz

UTO 1Alfons Liguori; Vjera; Nada

SRI 2Gospa od Anđela; Euzebije V.

ČET 3Bl. Auguslin Kažotić, Lidija

PET 4Ivan Marija Vianney, Justin

SUB 5Gospa Snježna; Nives; Snježana

NED 6 PREOBRAŽENJE GOSP.

PON 7Siksto papa; Kajetan; Donat

UTO 8Dominik; Nedjeljko; Dinko

SRI 9Sv. Edita Stein; Roman; Firrnin, Tvrk

ČET 10Lovro dakon; Lovorka

PET 11Sv. Kara; Jasna; Suzana

SUB 12Anicet; Hilarija; Veselka

NED 13 19. KROZ GOD.Poncijan i Hipolit; Filomena

PON 14Maksimilijan Kolbe

UTO 15VELIKA GOSPA

SRI 16Stjepan Ugarski; Rok

ČET 17Hijacint; Liberat; Miron

PET 18Sv. Jelena Križarica

SUB 19Ivan Eudes; Ljudevit; Tekla

NED 20 20. KROZ GOD.Bernard iz Clarvauxa; Samuel

PON 21Pio X. papa; Hermogen

UTO 22BDM Kraljica; Vladislava

SRI 23Ruža Limska; Filip Benicije

ČET 24Sv. Bartol apostol; Bariša

PET 25Ljudevit kralj; Patricije

SUB 26Rufin; Zefirin

NED 27 21. KROZ GOD.Monika; Honorat; Časlav

PON 28Augustin; Tin; Gustav

UTO 29Glavosijek Ivana Krstitelja

SRI 30Feliks i Adaukt; Gaudencija

ČET 31Rajmund, Rajko; Optat

rujan

PET 1Jošua, Siksto, Terencije, Verena, Viktor

SUB 2Kalista; Severina; Divna; Veljka

NED 3 22. KROZ GOD.Grgur Veliki; Grga; Gordana

PON 4Ruža Viterbska; Marcel; Dunja

UTO 5Majka Terezija; Lovro Jus.

SRI 6Zakarija; Eleuterij; Boris; Davor

ČET 7Sv. Marko Križevčanin; Regina

PET 8RODENJE MARIJINO MALA GOSPA

SUB 9Petar Klaver; Strahimir

NED 10 23. KROZ GOD.Nikola Tolentinski; Pulherija

PON 11Proto i Hijacint; Helga

UTO 12Ime Marijino; Dubravko

SRI 13Ivan Zlatousti; Zlatko; Ljubo

ČET 14Uzvišenje sv. Križa

PET 15BDM žalosna, Dolores

SUB 16Kornelije i Ciprijan; Eufemija

NED 17 24. KROZ GOD.Rane sv. Franje; Robert B.

PON 18Josip Kupertinski; Sonja; kv.

UTO 19Januarije;Teodor; Željko

SRI 20Andrija Kim; Svjetlana; kv.

ČET 21Sv. Matej ap, i ev.; Matko

PET 22Toma Vilan.; Bl. Ivan Mendez

SUB 23Otac Pio; Lino; Tekla; Sofija

NED 24 25. KROZ GOD.Gospa od Otkup.; Rupert

PON 25Aurelija; Zlata; Rikarda

UTO 26Sv. Kuzma i Damjan; Damir

SRI 27Vinko Paulski; Vicencija

ČET 28Vienceslav; Veteslav

PET 29Sv. Mdmel, Gabriel i Rafael arkandeli

SUB 30Sv. Jeronim; Honorij; Jerko

listopad

NED 1 26. KROZ GOD.Terezija od Djeteta Isusa; Remigije

PON 2Anđeli čuvari; Anđelko

UTO 3Kandid; Gerhard; Svjetlana

SRI 4Franjo Asiški; Franka; Kajo

ČET 5Sv. Faustina K.; Flavijan

PET 6Bruno; Fides; Verica

SUB 7BDM od Krunice (Ružarija)

NED 8 27. KROZ GOD.Demetrije i dr.; Hugo; Šimun

PON 9Dionizije Aerop.;lvan Leonard

UTO 10Franjo Borgia; Daniel i dr.

SRI 11Ivan XXIII. papa; Prob

ČET 12Serafin, Maksimilijan

PET 13Eduard, Edo; Hugolin

SUB 14Kalist papa; Ljeposlav; Divna

NED 15 28. KROZ GOD.Terezija Avilska; Rezika; Valter

PON 16Hedviga; Marija Margareta A.

UTO 17Ignacije Antiohijski; Vatroslav

SRI 18Sv. Luka, evanđelist; Lukša

ČET 19Pavao od Križa; lvan Breb

PET 20Vendelin; Irena; Miroslava

SUB 21Uršula; Zvjezdan; Hilarija

NED 22 29. KROZ GOD.BI. Ivan Pavao II. papa

PON 23Ivan Kapistran; Ivanko

UTO 24Antun M. Claret; Jaroslav

SRI 25Krizant i Darija; Katarina K.

ČET 26Demetrije; Dmitar; Zvanimir

PET 27Sabina, Kontardo; Gordana

SUB 28Šimun i Juda Tadej, apostoli

NED 29 30. KROZ GOD.Mihovil Rua; Narcis; Darko

PON 30Marcijan; Marsela; German

UTO 31Alfons Rodriguez; Volfgang

studeni

SRI 1SVI SVETI; Svetislav, Sveto

ČET 2Dušni dan; Duško; Duška

PET 3Martin Porres; Hubert

SUB 4Sv. Karlo Boromejski; Dragutin

NED 5 31. KROZ GOD.Srijemski mučenici; Mirko

PON 6Leonard; Vedran; Sever

UTO 7Engelbert; Anđelko

SRI 8Gracija Kotorski; Milostislav

ČET 9Posveta lat. bazilike; Ivan L.

PET 10Leon Veliki, Lavoslav, Lav

SUB 11Martin Tourski; Davorin

NED 12 32. KROZ GOD.Jozafat; Milenko

PON 13Stanislav Kostka; Stanko

UTO 14Nikola Tavelić; Ivan Trogirski

SRI 15Albert Veliki: Berto; Leopold

ČET 16Margareta; Gertruda

PET 17Elizabeta Ugarska; lgor

SUB 18Posv. bazilika sv. Petra i Pavla

NED 19 33. KROZ GOD.Krispin; Elizabeta; Salomeja

PON 20Feliks Valois; Srećko; Edmund

UTO 21Prikaz. BDM; Gospa od Zdrav.

SRI 22Cecilija; Dobrila; Slavujka

ČET 23KRIST KRALJ; Klement; Milivaj, Blagoje

PET 24Krizogon; Krševan

SUB 25Katarina Aleksandrijska

NED 26 34. KROZ GOD.Konrad; Leonard; Dubravko

PON 27Virgilije; Oda; Gustav

UTO 28Jakov Markijski; Držislav

SRI 29Satumin; Iluminata, Viasta; Svjetlana

ČET 30Sv. Andrija apostol

prosinac

PET 1Eligije; Natalija; Božena

SUB 2Bibijana; Živka; Blanka

NED 3 1. Došašća Franjo Ksaverski; Klaudije

PON 4Ivan Damaščanski; Barbara

UTO 5Saba; Krispina; Dalmatin

SRI 6Nikola biskup; Nikša

ČET 7Ambrozile; Agaton

PET 8BEZGREŠNO ZAČEĆE BDM; Marija

SUB 9Abel; Valerija; Zdravka

NED 10 2. Došašća Gospa Loretska; Julija

PON 11Damaz; Damir; Sabin; kv.

UTO 12Gospa Guadalupska

SRI 13Sv. Lucija; Jasna; Svjetlana; kv.

ČET 14Ivan od Križa; Špiro

PET 15Irenej, Kristina; Darija

SUB 16Adela; Albina; Zorka

NED 17 3. Došašća Lazar; Izak; Jolanda

PON 18Rufo; Gracijan; Bosiljko

UTO 19Urban; Tea, Vladimir

SRI 20Amon; Eugen i Makarije

ČET 21Petar Kanizije; Snježana

PET 22Honorat; časlav; Zenon

SUB 23Ivan Kentijski; Viktorija; Vilka

NED 24 4. Došašća Badnjak; Adam i Eva (post)

PON 25ROĐENJE GOSP. BOŽIĆ

UTO 26Stjepan Prvomučenik

SRI 27Ivan, ap. i evanđ.; Janko

ČET 28Nevina dječica; Mladen

PET 29Toma Becket; David; Davor

SUB 30Sabin; Liberije; Trpimir

NED 31 Sv. Obitelji Silvestar papa; Silvije, Zahvala