Župa Svetog Jurja u Trnju

Katolički kalendar za 2018. godinu

 

O svecima

Koliko ih ima, kako se časte, kako ih Ivan pronalazi i slično....

Vidi i našu arhivu :

Katolički kalendar 2017. godine

Katolički kalendar 2016. godine

Katolički kalendar 2015. godine

Katolički kalendar 2014. godine

Katolički kalendar 2013. godine

 

Katolički kalendar 2012. godine

Katolički kalendar 2011. godine

Katolički kalendar 2010. godine

Katolički kalendar 2009. godine

Katolički kalendar 2008. godine

Katolički kalendar 2007. godine

 

siječanj

PON 1NOVA GOD.; MARIJA BOGORODICA
UTO 2Bazilije Veliki; Grgur Nazijanski
SRI 3Ime Isusova, Mladenka
ČET 4Anđela; Borislav; Emanuel
PET 5Miljenko; Emilijana; Radoslav
SUB 6BOGOJAV. TRI KRALJA
NED 7 Krštenje Isusovo.Rajmund; Rajko; Lucijan
PON 8Gospa od brze pomoći; Severin; Teofil
UTO 9Julijan; Miodrag; Julijana
SRI 10Agaton; Dobroslav; Grgur X.
ČET 11Honorat; Higin; Neven
PET 12Ernest; Tatiana
SUB 13Hilarije; Veronika
NED 14 2 KROZ GOD.Feliks; Srećko; Rajko
PON 15Pavao pustinjak; Mavro
UTO 16Marcel; Oton; Mislav
SRI 17Antun Opat; Vojmil; Lavoslav
ČET 18Margareta; Izabela; Priska
PET 19Mario; Kanut; Ljiljana
SUB 20Fabijan i Sebastijan
NED 21 3 KROZ GOD.Agneza; Janja; Neža
PON 22Vinko đakon i muč.; Vinka
UTO 23Emerencijana, Milka; Vjera
SRI 24Franjo Saleškj; Bogoslav
ČET 25Obraćenje Sv. Pavla; Ananija; Henrik
PET 26Timotej i Tit; Bogoljub; Tješimir
SUB 27Angela Merici; Pribislav
NED 28 4 KROZ GOD.Toma Akvinski; Tomislav
PON 29Valerije; Konstancije; Zdeslav
UTO 30Hijacinte; Martina; Gordana
SRI 31Ivan Bosco; Marcela; Vanja

 

veljača

ČET 1Briglta; Miroslav; Sever
PET 2PRIKAZ. GOSP. SVIJEČNICA; Marijan
SUB 3Sv. Slaž; Sv. Vlaho; Tripun
NED 4 5. KROZ GOD.Andrija Corsini; Veronika Jeruz.
PON 5Agata; Dobrila; Modest
UTO 6Pavao Miki I dr.; Doroteja; Dora
SRI 7BI. Pio IX. papa; Rikard; Držislav
ČET 8Jeronim Emil.; Jozefina Bak.
PET 9Skolastika; Apotonija. Sunčana
SUB 10STEPINĆEVO
NED 11 6. KROZ GOD.GOSPA LURDSKA; Dan bolesnih
PON 12Eulalija; Melecije, Zvonimir
UTO 13Katarina Ricci, Božidara
SRI 14Valentinovo; Valentin; Zdravko
ČET 15Klaudije K; Vltomlr; Onezim
PET 16Julijana; Onezim; Miljenko
SUB 177 utemeljitelja Reda Slugu BDM; Darko
NED 181. Korizmena Čista.Šimun; Gizela; Bernardica
PON 19Konrad; Rajko; Ratko; Blago
UTO 20Leon Čudotvor.; Eluterije; kv.
SRI 21Petar Damjanskl; Damir
ČET 22Katedra sv. Petra; kv.
PET 23Polikarp; Grozdan; kv.
SUB 24Montan; Goran; Modest
NED 25 2. Korizmena Pačista.Viktorin; Hrvoje; Berislav
PON 26Aleksandar; Sandra; Alka
UTO 27Donat Zadarski; Gabrijel
SRI 28Roman; Teofil; Bogoljub; Vikica

 

ožujak

ČET 1Albin; David; Jadranko; Zoran
PET 2Lucije; Čedomil; Iskra; Ines
SUB 3Kunigunda; Marin; Kamilo; Anzelmo
NED 43. Korizmena Bezimena.Kazimir; Eugen; Natko
PON 5Euzebije,Vedran; Lucijel. papa
UTO 6Marcijan; Agneta; Zvjezdana
SRI 7Perpetua i Felicita; Eugen
ČET 8Ivan od Boga; Ivša; Boško
PET 9Franciska Rimska; Franjka
SUB 10Emil, Makarije; Kajo, Simplicije
NED 114. Korizmena Sredoposna.Firmin; Tvrtko; Kandid
PON 12Teofan; Bernard; Maksimilijan
UTO 13Patricija; Sabina; Ratka
SRI 14Matilda; Milijana; Borka
ČET 15Longin; Veljko; Vjekoslava
PET 16Hilarije i Ticijan; Smiljan
SUB 17Sv. Patrik; Domagoj; Hrvatin
NED 185. Korizmena Gluha.Ćiril Jeruzalemski; Salvator
PON 19JOSIP, zaručnik BDM
UTO 20Nicet; Klaudija; Vladislav
SRI 21Serapion; Vesna; Vlasta
ČET 22Lea Rimska; Oktavljan
PET 23Turibije; Oton; Rebeka
SUB 24Latin; Javorka; Katarina Švedska
NED 25Cvjetnica.Marijana, Marijan, Maja
PON 26Montan i Maksima; Emanuel
UTO 27Rupert; Lada; Peregrin
SRI 28Priska; Sonja; Polion
ČET 29Jona; Bertold; Eustazije
PET 30Kvirin Bogoljub, Leonard
SUB 31Benjamin; Amos; Ljubomir; Natalija

 

travanj

NED 1Uskrs.Hugo; Teodora; Anastazije
PON 2Uskrsni ponedjeljak;Franjo Paolskl; Dragoljub;
UTO 3Siksto; Krest; Svevlad
SRI 4Izidor Seviljski; Žiga; Strahimir
ČET 5Vinko Ferrerskl; Berislav
PET 6Vilim; Celzo; Rajko
SUB 7Ivan de la Salle, Herman
NED 8 2. Uskrsna.Dionlzije; Diogen; Klement
PON 9Marija Kleofina; Demetrije
UTO 10Ezekijel; Apolonije; Sunčica
SRI 11Stanislav; Stana; Radmila
ČET 12Julije; Viktor; Saba; Davorka; Bazilije
PET 13Martin I. papa; Ida; Justin
SUB 14Valerijan; liburcije; Maksim, Zdravko
NED 15 3. Uskrsna.Krescencije; Bosiljka; Rastislav
PON 16Josip Benedikf L; Bemardica
UTO 17Rudolf, Robert; šimun; Anicet
SRI 18Euzebije; Anastazije
ČET 19Konrad; Ema; Rastislav; Marta
PET 20Marcijan, Teotim, Vilim
SUB 21Anzelmo; Goran
NED 22 4. Uskrsna.Soter i Kajo; Teodor
PON 23Juraj; Đuro; Đurđica; Adalbert
UTO 24Fidel Sigmaringen; Vjera
SRI 25Marko ev.; Maroje; Markica
ČET 26Kleto i Marcelin; Višnja
PET 27Ozana K., Euzebije
SUB 28Petar Chanel; Euzebije
NED 29 5. Uskrsna.Katarina Sienska; Katica
PON 30Pio V. papa; Josip Cottolengo

 

svibanj

UTO 1Josip radnik; Jeremija
SRI 2Atanazije; Antonin; Boleslav
ČET 3Filip i Jakov ap.; Mladen
PET 4Florijan;Cvjetko;Cvijeta
SUB 5Peregrin, Makstm; Andelko
NED 6  6. Uskrsna.Irenej Srijemski; Dominik S
PON 7Dujam, Duje; Flavije; Gizela
UTO 8Marija Posrednica; Bratoljub
SRI 9Pahomije; Mirna
ČET 10Ivan Merz; Gospa Trsatska
PET 11DOBRI PASTIR; Mamerto
SUB 12SV. LEOPOLD MANDIĆ; Pankracile; Svevlad
NED 13  7. Uskrsna.GOSPA FATIM.; Servancije
PON 14Matija ap.; Matko, Mate
UTO 15Izidor; Sofija; Sonja
SRI 16Ivan Nepomuk; Andrija B.
ČET 17Paškal; Paško; Gizela
PET 18Ivan I. papa; Venancije
SUB 19Celestin; Rajko, Ivan, Teofil
NED 20Duhovi.Bernardin Sijenski
PON 21Kristofor Magallanes i dr.
UTO 22Rita; Jagoda; Renata; kv.
SRI 23Deziderije; Željko; Željana
ČET 24Marija Pomoćnica; Vinko; kv.
PET 25Marija Majka Crkve; Beda časni; Grgur VIL
SUB 26Filip Nen; Zdenko
NED 27 Presveto trojstvo.Augustin Kenterberijski
PON 28German; Villm; Velimir
UTO 29UZAŠAŠtE GOSP.-SPASOVO; Maksim; Ervin
SRI 30Ivana Arška; Ferdinand; Srečko
ČET 31Tjelovo;Pohod BDM; M.B. Kam. Vrata; Krunoslava; Vladimir

 

¸¸¸

lipanj

PET 1Justin; Mladen; Teofil; Slobodan
SUB 2Marcelin i Petar; Eugen
NED 3  9. KROZ GOD.Karto Lwanga i drugovi; Olivija
PON 4Kvirln Sisački; Predrag
UTO 5Bonifaclje; Dorotej; Valerija
SRI 6Norbert; Artemiie; Berto; Paulina
ČET 7Koloman, Robert, Radoslav
PET 8Medardo, žarko; Vilim
SUB 9Efrem; Ranko
NED 10 10. KROZ GOD.Bogumil; Dijana; Greta
PON 11Barnaba, ap.; Borna
UTO 12Ivan Fakundo; Bosiljko
SRI 13Antun Padovanski, Ante, Antonija
ČET 14Rufin; Elizej; Dinga
PET 15Sv. Vid; Modest
SUB 16Franjo Regis, Gvido
NED 17 11. KROZ GOD.Diogen; Inocent; Adolf
PON 18Marcelijan; Ozana; Ljubomir
UTO 19Romuald; Rajka; Bogdan
SRI 20Naum Ohridski; Silverije
ČET 21Alojzije Gonzaga; Vjekoslav
PET 22Ivan Fisher; Toma M.
SUB 23Josip Caf.; Sidonija; Zdenka
NED 24 12. KROZ GOD.ROĐ. IVANA KRSTITELJA
PON 25Adalbert; Vilim; Doroteja
UTO 26Ivan i Pavao; Vigilije; Zoran
SRI 27Ćirii Aleksa
ČET 28Irenej, Mirko
PET 29SV PETAR i PAVAO; Krešo
SUB 30Rimski prvomučenici; Kajo; Emilijana

srpanj

NED 1 13. KROZ GOD.Aron; Šimun; Zvjezdana
PON 2Oton; Martinijan; Višnja
UTO 3Toma, apostol; Tomislav
SRI 4Elizabeta Portugalska; Elza
ČET 5ĆIRIL I METOD; Antun M. Z.
PET 6Marija Goretti;Bogomila
SUB 7Klaudije; Vilibald, Vilko
NED 8 14. KROZ GOD.Akviia i Priscila: Hadrijan
PON 9Bl. Marija Petković; Leticija; Nikola Pik, i dr.
UTO 10Amalija; Ljubica; Rufina
SRI 11Benedikt op.; Benko; Olga
ČET 12Mohor, Ivan Gualberti; Mislav
PET 13MAJKA BOŽJA BISTRIČKA
SUB 14Kamilo de Lellis, Angelina, Gašpar
NED 15 15. KROZ GOD.Presveti Otkupitelj; Dobriša
PON 16Gospa Karmel.; Karmela
UTO 17Aleksije; Branko; Marcelina
SRI 18Friderik; Simforoza; Ljuba
ČET 19Aurelija;Zora;Zlatka;Makrina
PET 20Ilija prorok; Margareta; llijana
SUB 21Lovro Brindiški, Danijel pr., Dane, Danica
NED 22 16. KROZ GOD.Marija Magdalena; Manda
PON 23Brigita; Apolinar; Valerijan
UTO 24Kristina; Mirjana; Kunigunda
SRI 25Jakov, apostol; Kristofor
ČET 26Joakm i Ana roditelji BDM
PET 27Klement Ohridski, Klemo
SUB 28Prohor, Nikanor, Viktor I., Nazarije
NED 29 17. KROZ GOD.Marta; Flora; Blaženka
PON 30Petar Krizolog; Rufln; Anđa
UTO 31Ignacije Lojolski; Vatroslav

 

olovoz

SRI 1Alfons Liguori; Vjera; Nada
ČET 2Gospa od Anđela; Euzebije V.
PET 3Bl. Auguslin Kažotić, Lidija
SUB 4Ivan Marija Vianney, Justin
NED 5 18. KROZ GOD.Gospa Snježna; Nives; Snježana
PON 6PREOBRAŽENJE GOSP.
UTO 7Siksto papa; Kajetan; Donat
SRI 8Dominik; Nedjeljko; Dinko
ČET 9Sv. Edita Stein; Roman; Firrnin, Tvrk
PET 10Lovro dakon; Lovorka
SUB 11Sv. Kara; Jasna; Suzana
NED 12 19. KROZ GOD.Anicet; Hilarija; Veselka
PON 13Poncijan i Hipolit; Filomena
UTO 14Maksimilijan Kolbe
SRI 15VELIKA GOSPA
ČET 16Stjepan Ugarski; Rok
PET 17Hijacint; Liberat; Miron
SUB 18Sv. Jelena Križarica
NED 19 20. KROZ GOD.Ivan Eudes; Ljudevit; Tekla
PON 20Bernard iz Clarvauxa; Samuel
UTO 21Pio X. papa; Hermogen
SRI 22BDM Kraljica; Vladislava
ČET 23Ruža Limska; Filip Benicije
PET 24Sv. Bartol apostol; Bariša
SUB 25Ljudevit kralj; Patricije
NED 26 21. KROZ GOD.Rufin; Zefirin
PON 27Monika; Honorat; Časlav
UTO 28Augustin; Tin; Gustav
SRI 29Glavosijek Ivana Krstitelja
ČET 30Feliks i Adaukt; Gaudencija
PET 31Rajmund, Rajko; Optat

 

k

rujan

SUB 1Jošua, Siksto, Terencije, Verena, Viktor
NED 2 22. KROZ GOD.Kalista; Severina; Divna; Veljka
PON 3Grgur Veliki; Grga; Gordana
UTO 4Ruža Viterbska; Marcel; Dunja
SRI 5Majka Terezija; Lovro Jus.
ČET 6Zakarija; Eleuterij; Boris; Davor
PET 7Sv. Marko Križevčanin; Regina
SUB 8RODENJE MARIJINO MALA GOSPA
NED 9 23. KROZ GOD.Petar Klaver; Strahimir
PON 10Nikola Tolentinski; Pulherija
UTO 11Proto i Hijacint; Helga
SRI 12Ime Marijino; Dubravko
ČET 13Ivan Zlatousti; Zlatko; Ljubo
PET 14Uzvišenje sv. Križa
SUB 15BDM žalosna, Dolores
NED 16 24. KROZ GOD.Kornelije i Ciprijan; Eufemija
PON 17Rane sv. Franje; Robert B.
UTO 18Josip Kupertinski; Sonja; kv.
SRI 19Januarije;Teodor; Željko
ČET 20Andrija Kim; Svjetlana; kv.
PET 21Sv. Matej ap, i ev.; Matko
SUB 22Toma Vilan.; Bl. Ivan Mendez
NED 23 25. KROZ GOD.Otac Pio; Lino; Tekla; Sofija
PON 24Gospa od Otkup.; Rupert
UTO 25Aurelija; Zlata; Rikarda
SRI 26Sv. Kuzma i Damjan; Damir
ČET 27Vinko Paulski; Vicencija
PET 28Vienceslav; Veteslav
SUB 29Sv. Mdmel, Gabriel i Rafael arkandeli
NED 30 26. KROZ GOD.Sv. Jeronim; Honorij; Jerko

 

listopad

PON 1Terezija od Djeteta Isusa; Remigije
UTO 2Anđeli čuvari; Anđelko
SRI 3Kandid; Gerhard; Svjetlana
ČET 4Franjo Asiški; Franka; Kajo
PET 5Sv. Faustina K.; Flavijan
SUB 6Bruno; Fides; Verica
NED 7 27. KROZ GOD.BDM od Krunice (Ružarija)
PON 8Demetrije i dr.; Hugo; Šimun
UTO 9Dionizije Aerop.;lvan Leonard
SRI 10Franjo Borgia; Daniel i dr.
ČET 11Ivan XXIII. papa; Prob
PET 12Serafin, Maksimilijan
SUB 13Eduard, Edo; Hugolin
NED 14 28. KROZ GOD.Kalist papa; Ljeposlav; Divna
PON 15Terezija Avilska; Rezika; Valter
UTO 16Hedviga; Marija Margareta A.
SRI 17Ignacije Antiohijski; Vatroslav
ČET 18Sv. Luka, evanđelist; Lukša
PET 19Pavao od Križa; lvan Breb
SUB 20Vendelin; Irena; Miroslava
NED 21 29. KROZ GOD.Uršula; Zvjezdan; Hilarija
PON 22BI. Ivan Pavao II. papa
UTO 23Ivan Kapistran; Ivanko
SRI 24Antun M. Claret; Jaroslav
ČET 25Krizant i Darija; Katarina K.
PET 26Demetrije; Dmitar; Zvanimir
SUB 27Sabina, Kontardo; Gordana
NED 28 30. KROZ GOD.Šimun i Juda Tadej, apostoli
PON 29Mihovil Rua; Narcis; Darko
UTO 30Marcijan; Marsela; German
SRI 31Alfons Rodriguez; Volfgang

 

studeni

ČET 1SVI SVETI; Svetislav, Sveto
PET 2Dušni dan; Duško; Duška
SUB 3Martin Porres; Hubert
NED 4 31. KROZ GOD.Sv. Karlo Boromejski; Dragutin
PON 5Srijemski mučenici; Mirko
UTO 6Leonard; Vedran; Sever
SRI 7Engelbert; Anđelko
ČET 8Gracija Kotorski; Milostislav
PET 9Posveta lat. bazilike; Ivan L.
SUB 10Leon Veliki, Lavoslav, Lav
NED 11 32. KROZ GOD.Martin Tourski; Davorin
PON 12Jozafat; Milenko
UTO 13Stanislav Kostka; Stanko
SRI 14Nikola Tavelić; Ivan Trogirski
ČET 15Albert Veliki: Berto; Leopold
PET 16Margareta; Gertruda
SUB 17Elizabeta Ugarska; lgor
NED 18 33. KROZ GOD.Posv. bazilika sv. Petra i Pavla
PON 19Krispin; Elizabeta; Salomeja
UTO 20Feliks Valois; Srećko; Edmund
SRI 21Prikaz. BDM; Gospa od Zdrav.
ČET 22Cecilija; Dobrila; Slavujka
PET 23KRIST KRALJ; Klement; Milivaj, Blagoje
SUB 24Krizogon; Krševan
NED 25 Krist Kralj.Katarina Aleksandrijska
PON 26Konrad; Leonard; Dubravko
UTO 27Virgilije; Oda; Gustav
SRI 28Jakov Markijski; Držislav
ČET 29Satumin; Iluminata, Viasta; Svjetlana
PET 30Sv. Andrija apostol

 

prosinac

SUB 1Eligije; Natalija; Božena
NED 2 1.nedDošašća.Bibijana; Živka; Blanka
PON 3Franjo Ksaverski; Klaudije
UTO 4Ivan Damaščanski; Barbara
SRI 5Saba; Krispina; Dalmatin
ČET 6Nikola biskup; Nikša
PET 7Ambrozile; Agaton
SUB 8BEZGREŠNO ZAČEĆE BDM; Marija
NED 9 2. nedDošašća.Abel; Valerija; Zdravka
PON 10Gospa Loretska; Julija
UTO 11Damaz; Damir; Sabin; kv.
SRI 12Gospa Guadalupska
ČET 13Sv. Lucija; Jasna; Svjetlana; kv.
PET 14Ivan od Križa; Špiro
SUB 15Irenej, Kristina; Darija
NED 16 3. nedDošašća.Adela; Albina; Zorka
PON 17Lazar; Izak; Jolanda
UTO 18Rufo; Gracijan; Bosiljko
SRI 19Urban; Tea, Vladimir
ČET 20Amon; Eugen i Makarije
PET 21Petar Kanizije; Snježana
SUB 22Honorat; časlav; Zenon
NED 23 4. ned. Došašća.Ivan Kentijski; Viktorija; Vilka
PON 24Badnjak; Adam i Eva (post)
UTO 25ROĐENJE GOSP. BOŽIĆ
SRI 26Stjepan Prvomučenik
ČET 27Ivan, ap. i evanđ.; Janko
PET 28Nevina dječica; Mladen
SUB 29Toma Becket; David; Davor
NED 30 Sveta obitelj.Sabin; Liberije; Trpimir
PON 31Silvestar papa; Silvije, Zahvala