Dani kruha i zahvalnosti

11. listopada 2015. godine

Dani kruha u mojoj Župi

U nedjelju sam išla na misu u Sveti Juraj u Trnju. Imala sam nošnju i nosila košaricu sa povrćem. Proslavili smo Dane kruha i prinosili darove. Bilo je svega: voća, povrća, vode, vina, zemlje i pšenice. Bilo je jako lijepo!

Vida Vlahek 3.h

Više fotografija

Dani kruha u mojoj župi

Ove nedjelje, 11. listopada, u našoj Župi slavili smo dane kruha.  Na Svetoj misi bilo je puno ljudi i djece. Neki moji prijatelji iz razreda bili su u nošnjama. Neki su recitirali, a neki nosili kruh, vino i vodu, voće,cvijeće,  povrće, pšenicu, zemlju. Imali smo i zbor koji je jako lijepo pjevao. Nestrpljivo sam čekala kada ću ja biti na redu. Recitirala sam lijepu pjesmicu o kruhu. Iako je bilo hladno i padala je  kiša, ja sam se osjećala super. Na kraju mise svi smo se slikali s velečasnim. Bilo nas je tako puno da smo jedva izašli iz crkve. Nakon mise svi smo otišli u Dom kulture Sveti Juraj u Trnju, tamo je sve mirisalo po kolačima koje su spremale marljive mame i bake da nas sve počaste. Svi smo nestrpljivo čekali da probamo kolače, no  nismo mogli jesti sve dok velečasni nije došao i blagoslovio. Nakon toga svi smo siti otišli doma. Najviše bih zahvalila našoj vjeroučiteljici Valeriji, velečasnom i našim voditeljima koji su to sve organizirali.

Enesa Kučko, 3.h

Fotografije: Iva Ivković