Sakrament ženidbe 2019. godine

Sakrament ženidbe primaju parovi koji su prošli obvezatnu pripremu i jedno oglašavanje na Svetoj misi.

Svima koji su ove godine unijeli nadu i dio sretne budućnosti našoj

i drugim župama

želimo uz Božju pomoć puno zdravlja i sreću u braku do kraja života

(župnik, webmaster i svi župljani)

Najava vjenčanja:

nema najave

Obavljene ženidbe:

Mjesto vjenčanja

Mladoženja

Mjesto

Mladenka

Mjesto

1.
2.
3.
4.
5.
6.

Što o ženidbi kaže Biblija:

Nerazrješivost ženidbe

(Mt 19,1-12)

Krenuvši odande, dođe u judejski kraj i na onu stranu Jordana. I opet mnoštvo nagrnu k njemu, a on ih po svojem običaju ponovno poučavaše.

A pristupe farizeji pa, da ga iskušaju, upitaše: "Je li mužu dopušteno otpustiti ženu?" On im odgovori: "Što vam zapovjedi Mojsije?" Oni rekoše: "Mojsije je dopustio napisati otpusno pismo i - otpustiti." A Isus će im: "Zbog okorjelosti srca vašega napisa vam on tu zapovijed. Od početka stvorenja muško i žensko stvori ih. Stoga će čovjek ostaviti oca i majku da prione uza svoju ženu; i dvoje njih bit će jedno tijelo. Tako više nisu dvoje, nego jedno tijelo. Što dakle Bog združi, čovjek neka ne rastavlja"

U kući su ga učenici ponovno o tome ispitivali. I reče im: "Tko otpusti svoju ženu pa se oženi drugom, čini prema prvoj preljub. I ako žena napusti svoga muža pa se uda za drugoga, čini preljub."