Križni put mladih 2016.

Kako bi se što bolje pripremili za ovogodišnji Križni put, organizatori mole sve koji žele sudjelovati da detaljno prouče informativni listić.

Isto u PDF-u

VARAŽDIN, 12.-13.3.2016.
16. križni put mladih varaždinske biskupije već tradicionalno održan je u vikend prije Cvjetnice, 12. i 13. ožujka 2016. godine!
Službene prijave za ovogodišnji PKP mladih kreću s ponedjeljkom, 15. veljače 2016.

Ove godine hodočastilo se župama Gornjomeđimurskog i Donjomeđimurskog dekanata pod geslom „ ... i vi budite sveti“ (1 Pt 1,15). Svoj put sudionici su započeli od župne crkve sv. Martina biskupa u Sv. Martinu na Muri u 7.30 sati, kretali se poljima, šumama i brežuljcima Gornjomeđimurskog dekanata te upoznavali i uživati u prirodnoj i kulturnoj baštini našeg Međimurja. Noćenje je bilo u župi Marije Kraljice i sv. Ladislava u Murskom Središću. Ovogodišnji PKP mladih varaždinske biskupije završio je svečanom sv. misom u zajedništvu s varaždinskim biskupom mons. Josipom Mrzljakom u crkvi sv. Martina biskupa u Podturnu.