Osnovna škola Hodošan

Treći susret učenika, roditelja, djelatnika i prijatelja Škole

Treća Pisanica

Na Cvjetnicu, 16. ožujka 2008. godine

Evo kako je to bilo (mala foto-priča):

Misa i izložba

O svemu više na stranici Osnovne škole Hodošan

Cvjetnica i dolazak Uskrsa u Osnovnoj školi Hodošan  obilježen je

Trećim uskrsni susretom roditelja, učenika, djelatnika i prijatelja Škole.

Na prijedlog aktivnog Vijeća roditelja događaj je 2006. godine dobio jednostavno i popularno ime "Pisanica".

Susreti su započeli tijekom mjeseca veljače kada su u matičnoj školi u Hodošanu i područnim odjelima u Svetom Jurju u Trnju i Palinovcu održavane brojne radionice na kojima su učenici, roditelji i učitelji izrađivali ukrasne predmete vezane uz dolazeći Uskrs.

Na samu Cvjetnicu, u matičnoj školi je održana već 12 po redu školska Sveta Misa koju je vodio župnik Darko Kelemenić. Svetu Misu pratilo je više stotina vjernika Hodošana, drugih mjesta župe Sveti Juraj u Trnju i šire.

Uvodni govor zahvale vjernicima i svim donatorima Škole dao je ravnatelj Ivan Barić.

Svoj doprinos „Trećoj Pisanici“ dali su članovi Crkvenog zbora pod ravnanjem Nenada Glavaka, a u osiguranju objekata iskazali su se vatrogasci DVD-a Hodošan.

Nakon mise u športskoj dvorani otvoren je opet izvanredno posjećeni izložbeno-donacijski sajam uskrsnih pisanica, čestitki i vrijednih predmeta.  Kao novost pojavila se izložba učeničkih likovnih radova. Uz stalne prijatelje iz Dječjeg vrtića Hodošan po prvi puta pojavili su se učenici i roditelji 7. i 8. razreda OŠ Donji Kraljevec.

Prodajom uskrsnih poklona je ostvaren iznos od 13.218,00 kuna.

Ova novčana sredstva namijenjena su materijalnom poboljšanju boravka učenika.

OŠ Donji Kraljevec svoja sredstva utrošit će za maturalno putovanje učenika a Dječji vrtić Hodošan za neke lijepe igračke.