Sakrament ženidbe 2024. godine

Sakrament ženidbe primaju parovi koji su prošli obvezatnu pripremu i jedno oglašavanje na Svetoj misi.

Svima koji su ove godine unijeli nadu i dio sretne budućnosti našoj

i drugim župama

želimo uz Božju pomoć puno zdravlja i sreću u braku do kraja života

(župnik, webmaster i svi župljani)

Najava vjenčanja:

Mjesto vjenčanja

Mladoženja

Mladenka

3.

4.

Obavljene ženidbe:

Mjesto vjenčanja

Mladoženja

Mladenka

1.

02.02.   17,00 Kapela sv. Ivana Nepomuka  Hodošan Mario Hegeduš  D. Hrašćan Marija Srpak Hodošan

2.

09.02.   16,00 Župna crkva Antonio Baranašić Domašinec Karolina Hlišć Čehovec

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

Što o ženidbi kaže Biblija:

Nerazrješivost ženidbe

(Mt 19,1-12)

Krenuvši odande, dođe u judejski kraj i na onu stranu Jordana. I opet mnoštvo nagrnu k njemu, a on ih po svojem običaju ponovno poučavaše.

A pristupe farizeji pa, da ga iskušaju, upitaše: "Je li mužu dopušteno otpustiti ženu?" On im odgovori: "Što vam zapovjedi Mojsije?" Oni rekoše: "Mojsije je dopustio napisati otpusno pismo i - otpustiti." A Isus će im: "Zbog okorjelosti srca vašega napisa vam on tu zapovijed. Od početka stvorenja muško i žensko stvori ih. Stoga će čovjek ostaviti oca i majku da prione uza svoju ženu; i dvoje njih bit će jedno tijelo. Tako više nisu dvoje, nego jedno tijelo. Što dakle Bog združi, čovjek neka ne rastavlja"

U kući su ga učenici ponovno o tome ispitivali. I reče im: "Tko otpusti svoju ženu pa se oženi drugom, čini prema prvoj preljub. I ako žena napusti svoga muža pa se uda za drugoga, čini preljub."